| AM4 a întrebat:

as vrea si eu sfaturi pentru ca nu stiu ce sa mai fac. Sunt cu actualul iubit de4 luni, perioada il care noi am iesit seara de seara si ne simti extrem de bine unul langa altul. Pot spune ca mi-a marturisit ca nu-si mai vede viata fara mine, eu sunt cea care i-o coloreaza insa cu toate astea, inca mai vorbeste cu fosta(au fost3ani impreuna) acum ceva timp chia am desoperit ca ii marturisise ca ea este singura pe care o va iubi cu adevarat si alte d-astea. Mi-a promis ca o v-a uita daca eu il ajut si am facut tot ce am putut insa simt ca el inca nu a reusit sa treaca peste asta si nici nu mai pot aduce acest subiect in discutie pentru ca deja imi spune ca exagerez.

Răspuns Câştigător
| VladGH a răspuns:

Spune-i s-o lase balta cu culorile lui. El se minte singur pe dinsul si te trage si pe tine. Spune-i sa se hotarasca, de nu. vei suferi tu.

3 răspunsuri:
| andru10best a răspuns:

Ce simti tu ca ar trebui sa faci?
Ala este raspunsul corect, chiar daca nu iti convine. Fiindca oricate sfaturi ai primi, raspunsul corect tot la tine este.

| AM4 explică (pentru andru10best):

Eu? Eu as ramane cu el pana la adanci batraneti

| katy_8666 a răspuns:

Sincer..trebuie sa ai grija. E foarte greu sa uiți persoana iubita si daca el nu reușește...tu te vei simți prost.