| BybyMary a întrebat:

Cea mai buna prietena a mea a intrat in depresie din cauza fostului ei iubit. Spune ca nu mai poate iubi pe nimeni si eu as vrea sa o ajut cumva dar nu stiu cum. Spuneti-mi ce ar trebui sa fac pentru a o convinge sa il uite si sa treaca peste sad happy happy happy happy

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Salut! Sa-l uite nu va putea.Dar de ce sa stea cu o persoana daca stie ca nu o place.Iesi si tu cu ea si cu alte fete evitand discutia ''iubitii'', distrati-va scoateti-o din acea stare. Puteti de asemenea sa-i faceti cunostinta (sau sa-i dati exemple)cu persoane in aceias stare ca sa vorbeasca despre asta si sa se linisteasca sau puteti sa-i faceti cunostinta cu altcineva si sa mergeti undeva sa va distrati.Pa,pa.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu se merită să suferi după un bărbat!
Are nevoie de o consiliere psihologică, nu mai are încredere în ea!
Pa, pa.

| ℓαυяα a răspuns:

Nu are cum sa-l uite, si nu prea ai cum sa o ajuti. poti doar sa fii alaturi de ea, sa o tii cat mai ocupata, ca sa nu aiba timp sa se gandeasca la el.