| AnemonaP a întrebat:

Buna,aseara am varsat apa pe tastatura laptopului, imediat l-am sters. Dupa aceea nu l-am mai folosit.In dimineata asta cand l-am deschis am vazut ca totul este ok,doar ca nu prindeam wi-fi,butonul de wi-fi era off,dau pe el nimic.A trebuit sa ii pun fir la modem ca sa mearga,sunetul este ok,cu tastele am o problema,mai mult s-a varsat pe tastele din stanga,cand apas pe una, mi-o da pe aceea prima, dar urmata de alte combinatii de litere.Acum am scris cu tastatura vizuala.Ce sa fac? in afara de a cumpara alta, laptopul are vreo jumatate de an. ajutati-ma. funda + vot

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai sters numai pe deasupra, apa a intrat si intre taste si probabil face un fel de scurtcircuit. Nu stiu cum este la laptop. Nu se pot scoate tastele sa stergi si inauntru? La tastatura mea de PC le scot si streg si praful cind vreau.

| abcdefg1234qwer a răspuns:

Cred ca apa ti-a ajuns pana la placuta de wi-fi, in orice laptop, este o placuta care te ajuta sa prinzi internet fara a pune fir de la modem.In legatura cu tastele, nu cred ca a fos de ajuns sa stergi cu un servetel ( sau cu ce ai sters tu ), apa oricum a intrat sub taste, in afara de a schimba tastatura sau de a o folosi pe ce vizuala nu poti face nimic. Imi pare rau si eu am tastatura de la laptop sticata, dar noroc ca am PC-ul de rezerva.