| madalina1995 a întrebat:

Astazi de dimineata m-am certat cu mama. Cum fac sa ma impac cu ea... de suparare i-am spus sa ma lase in pace si ca nu mai are ce vorbi cu mine. si cand am vrut sa ii cer iertare nu m-a bagat in seama. dupa aproximativ o ora am mai incercat si mi-a spus ca nu este obligata sa ma bage in seama. am nevoie de ajutor ca nu stiu ce sa fac...

Răspuns Câştigător
| XModerator a răspuns:

Având în vedere că mama ta este chiar foarte supărată aş spune să o laşi în pace, iar dacă te roagă să faci ceva, să faci acel lucru, un timp nu te mai confrunta cu ea, încearcă s-o faci să înţeleagă că şi tu ai momente proaste. Pentru a te ierta mai repede- încearcă să-i ceri scuze cât mai des şi fă ceva care să-i arate că-ţi pare rău!