| cosmin23a a întrebat:

am nevoie de ajutor. Sunt cu o fata de 5 luni si ne-am certat ieri pentru ca a vrut sa faca ceva, eu i-am spus sa nu faca si m-am suparat pe ea.Azi nu am bagat-o deloc in seama si mi-a spus in seara asta ca ar fi mai bine sa ne despartim ca eu vorbesc cu ea doar cand am chef.Eu nu vreau sa ma despart de ea, o iubesc.Ar fi bine sa imi cer iertare si sa "ma umilesc" doar ca sa nu ma despart de ea?

7 răspunsuri:
| Lk_Lucian_1990 a răspuns:

Daca ai gresit tu, iti ceri iertare, daca nu ai gresit, atunci nu esti obligat sa-i suporti mofturile. Fete gasesti oriunde.

| dana85 a răspuns:

A cere iertare persoanei pe care o iubesti atunci cand gresesti, nu este umilinta, ci este un gest de responsabilitate pentru relatia ta si dorinta de a cladi aceasta relatie.

| Serafir a răspuns:

Nu vrea da-o dracu vine alta

| mykyshor a răspuns:

Daca iti ceri iertare, nu inseamna ca te umilesti.in niciun caz! daca o iubesti, spune-i ca iti pare rau.si ca ar fi mai bine sa va impacati. spune`i vorbe dulci.si daca si ea te iubeste,va trece peste faza pe care ai facut`o.iar in privinta dorintelor ei,ar trebui sa o incurajezi,chiar daca e bine sau nu, pentru ca intr-un final, isi va da seama daca e bine sau rau ceea ce a facut. happy Succes

| MissHeroineRawr a răspuns:

Daca chiar o iubesti... faci ce-ti spune inimawinking happy

| Paula_Gramaticu_1994 a răspuns:

Daca iti ceri iertare sau scuze nu inseamna ca te umilestihappy