| perceive a întrebat:

azi am chiulit de la sport (penultima ora) cu inca o colega, dar la ultima am venit iar profesorul i-a spus dirigintei... ce sa-i spun maine dirigintei? daca o suna pe mama? parca stiu ca maine ma va face de ras in fata clasei si ma va insulta ( de obicei pe fete le face capre, nesimtite etc.) si daca face asta m-am gandit sa merg la directoare si sa o reclam... ce spuneti? sa o reclam directoarei daca ma va insulta? ps. sunt cls a 8a

5 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

Sa stii ca nu e cea mai buna cale sa te iei la hartza cu o profa/prof. am eu in clasa un exemplu de acest fel.si mr nu s`o terminat chiar bine. fii mai desteapta decat profa ta, si inventeaza ceva de genu : te durea maseaua, era o durere insuportabila, asa ca n`ai mai asteptat sa te invoiesti de la prof, iar apoi ai luat o pastila si ti s`a mai ameliorat durerea[ asta nu stiu daca eprea credela]; sau unei colege i s`a facut rau si tu ai insotit`o pana acasa. acum chiar nu`mi vin in minte scuze de genul asta, dar poate te mai ajuta si altii.happy

| callmebeautiful a răspuns:

Si profa de romana ne face in toate felurile. Eu zic sa faci la fel ca mine...mai rabzi saptamanile astea care au ramas. Oricum directoarea ar spune ca esti doar un copil etc.

| AmoreSpeciale a răspuns:

Nu e o idee rea sa o reclami prea si-au luat-o profii astia in cap cu atatea insulte si jigniri...dar sa nu fie ea razbunatoare apoi si sa iti complice lucrurile mai ales ca esti clasa a 8-a sa nu iti scada nota la purtare sau mai stiu eu ce incat sa iti dea de cap pentru nota finala a generalei mai ales ca trebuie' sa intri la liceu.si poti spune dirigai ca te-ai simtit rau ca erai la "stop"hee hee si ca nu ai mai putut sa stai la ultimele 2 ore.acu bafta sa nu ai probleme:*

| dRaXler a răspuns:

Renunta la idee.Nu ar fi prea bine sa te pui rau cu diriginta.

| alexa14 a răspuns:

Nu te stresa ca te stresei degeaba si eu am mai chiulit de la sport si diriga nu mi-a spus nimica si daca o sa iţi spuna ceva sa nu o bagi in seama
sucesuri :*