| CrazyYoyo a întrebat:

Buna kiss
Voi trece direct la subiectlaughing
Deci pur si simplu nu mai suport at wits' end sunt 2 fete in scoala care mereu se i`au de mine de ex azi: am stat cu colegii intre etaje si au venit si ele, totul bine si frumos pana cand una dintre ele a inceput sa rada de blugii mei chatterbox dupa au inceput sa ma jigneasca si sa`mi spuna ca le amuza fata mea si ca le-ar face o mare placere sa ma traga de par si sa ma tundarolling on the floor Am indurat datorita unei colege pana cand acea colega nu a mai suportat sa vada cum isi bat joc de mine si m`a intrebat daca vreau sa merg cu ea in clasa iar eu am acceptat numai ca una din aacele 2 fete imi spun " fa las`o aici ca vr as vb cu ea" si am ramas, dupa 1 min imi spune "fa cu ce *** te`ai tuns? cu ciobu`?" atunci n`am reusit sa mai indur si am plecat sigh
Iar ele striga dupa mine "faaa vino fa aici ca n`am terminat" iar eu mi-am continuat drumulbig grin
Cand se suna intra in clasa si`mi spun "fa tu iti bati joc de noi?" nu am apucat sa le raspund deoarece a venit un coleg de`a lor sa le i`a (sunt ff bine prietena cu colegul acela; x ) cand se termina orel acel coleg a venit si mi-a spus ca ma duce el pana la poarta pentru ca vor alea sa ma bata straight face
Dar nu inteleg dc thinking pentru ca nu le-am facut nimic, mereu le-am evitat si nu le-am vorbit "in sictir"
Ajutati`ma nu stiu ce sa mai faccrying nu imi spuneti sa le ignor pentru ca mereu am facut asta si ele timp de 1 an au continuat chiar dala am fost indiferenta cu ele sigh si nu vr sa le spun parintilor sau dirigintei deoarece sunt "smechere" si dupa le vor venii dracii mai rausigh (tinand cont ca ele sunt a 8 a iar eu a 7 a si mereu se duc la director si la politie au med 8 la purtare deci, directoru` nu mai au ce sa le faca si dabea ast sa plece din sc, daca vor trece examenu`)

Va rog din tot sufletu` sa ma ajutatipuppy dog eyes!

Răspuns Câştigător
| Ideea a răspuns:

Zile ca nu ai chef sa vorbeasca ele asa cu tine, daca sar la bataie radele si tu 2 pumni, fii mai dura, pentru ca in viata asta asa cruda daca esti moale si lasi prea mult de la tine esti luata in batjocora, si in rasete. Daca esti mai moale, nu le mai baga in seama, dar sa stii de la mine, sa fii pasiva nu e bine, insa nici agresiva. Daca unu imi face la mine la scoala ceva ii rad 2 pumni de sa ma tina minte. de exemplu era unu care mi-o luat 1 leu si la bagat in chiloti, vai ce pumni era sa-i ard dar mi-am amintit ca ii eram dator cu un leu laughing Bafta!

4 răspunsuri:
| Ryuuzuka a răspuns:

Wow...thinking,complicat straight face.Si care ar fi problema ca se duc la politie, lasa-le in pace sa faca ce vor.Tu vorbeste mai intai cu parintii tai acasa si spune-le ceea ce n-eai zis si noua si poate vor reusi sa te scoata din situatia asta thinking si sa stii ca e rau ce faci finndca nu ii zici dirigintei, cine stie poate va lua masuri, dar daca lasi asa te vor tachina si mai tare.Nu trebuie sa iei in serios tot ce zic ele.Vor sa te faca doar sa te simti prost, doar atat.Ele fiind cu un an mai mare decat tine, se cred superioare de acum :-J? Chiar nu inteleg...Ele se iau pur si simplu doar asa de tine?

| AtateaConditii a răspuns:

Fac asta numai ca sa se simta ele bine:@da-le una in freza nu conteaza daca ti-o iei macar or sa stie ca ripostezi, daca nu faci nimic o sase ia la nesfarsit de tine, dar na daca sunt clasa 8 scapi imediat de ele, cheama pe cineva de la tine frati au ceva mai mari sa le aranjeze sa vezi ce speriate devinlaughingsi nu o sa se mai ia detine in veci pururi te asigur.Dar mai intai le pocnesti si ele sigur ca o sa iti dea inapoilaughing dar numa bine ai un motiv ca sa chemi pe cineva si sa vezi atunci ce fețe de proaste fac, aminteste-ti ca ele fac asta pentru ca se simt inferioare celorlalti si vor sa iasa in evidenta.

| XxCrysXx a răspuns:

Ia si tu niste lectii de karate...si dupa aia da.le k pumnii.n gura

| Myha09 a răspuns:

Buna,poate ca fac acest lucru pentru ca te invidiaza sau sunt doar proaste si se cred smechere ca ce draq daca nu au ce face decat mijo de altii. Poate ca au" intins coarda "ca nu le-ai zis nimic si nu ai reactionat cu nimic si asa s-au obisnuit.Nu le mai permite, nu fii naiva (fara suparare big grin). Daca te mai jignesc intoarcele vorba.Multa bafta :*:*. Ceaoohappy