| Ciociiiiivtmmmm a întrebat:

Bună! Azi am fost lovita cu palma în spate(destul de tare) de baiatul de care-mi place(mi-e și coleg de clasă). După ce am anunțat-o pe doamna dirigintă, am venit în clasă și l-a certat. El a zis că eu am început, că mă uit la el,că mă scălâmb. Au sărit prietenii lui și o fată din clasă ( despre care credeam că-mi este prietenă) și au spus că tot eu am început (tot lui i-au luat apărarea). După asta, diriga a zis că dacă vom mai continua,ne va face referat la amândoi.
Ce-i drept îmi cam place de el și acesta știe. Nu-mi dau seama dacă el mă place sau nu,că mi-a făcut foarte multe complimente până acum,dar au fost destule momente când s-a comportat urât cu mine.
Săptămâna trecută, joi și vineri,m-a scuipat de față cu prietenii lui.
Ieri mi-a zis că sunt frumoasă,că i-a fost dor de mine (am lipsit doua zile) și nu mi s-a părut că glumește.
Intr-o zi,s-a pus un prieten de-al lui în fața mea,iar băiatul de care-mi place i-a zis"da-te din față, că-mi furi priveliștea ".
Plus multe alte semne că i-ar plăcea de mine(cel puțin, fizic).
Înainte de incidentul de azi,nu a mers la diriga să-i spună ca ma uit la el(ceea ce mă face să cred că nu-l prea deranjează).
Oricum, și el se uită insistent la mine.
Și după ce el i-a zis dirigintei că mă uit insistent la el, ea m-a întrebat dacă am ceva pentru el. M-a enervat maxim! De ce o interesează pe ea dacă îmi place de el????????? Ce-i drept toată clasa știe că îmi place de el.
Ce părere aveți?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" el se uită insistent la mine... Ce-i drept toată clasa știe că îmi place de el. Ce părere aveți?"

părerea mea e că n-ai ce face

| Ciociiiiivtmmmm explică (pentru sierra1):

Crezi că mă place?

| sierra1 a răspuns (pentru Ciociiiiivtmmmm):

"Azi am fost lovita cu palma în spate(destul de tare) de baiatul de care-mi place"

n-aș zice

| J0B0MAT a răspuns:

Te bate, se poartă urât cu tine, te pârăște la dirigintă, asta sună a om care îți vrea răul, că de făcut ți-l face clar.Chiar dacă zici că te complimentează uneori, eu cred că e mai mult la mișto, pentru că nu se leagă cu restul comportamentului. Cred că ar trebui să te distanțezi de el, cineva care se poartă urât cu tine nu merită atenția ta, chiar dacă apoi te complimentează.
Complimentele sunt anulate de violența fizică și vorbe urâte, în opinia mea. Este mai ok un om care îți vorbește respectuos și nu te înjură, lovește, ăsta e cam minimul pe care îl poți cere de la un om cu care să te înțelegi.

| Nirvanaaa a răspuns:

Ce pot sa zic, am o părere foarte proasta.
Te-a lovit, te-a scuipat. Astea nu-s manifestări de baiat care place o fata. Nimeni nu vrea sa rănească persoana la care ține.
Nu te place, doar își bate joc. De așa persoane sa fugi tare de tot și sa nu te uiti in urmă.

| LisaJulie a răspuns:

După cum ai scris aici mie nu mi se pare ca te place, ci doar este un bully mai ascuns

| MistarGoGu a răspuns:

Ăsta este caz de psihiatrie! Poate o sa il vezi peste cativa ani la Stirile ProTV ca si-a snopit copilul sau nevasta in bătaie sau mai rau!
Daca mai stai in preajma lui inseamna ca ii validezi comportamentul agresiv!

| MihaiMB a răspuns:

Cam pare că profită de faptul că îl placi, nu cred că te place ci chiar vrea să aleagă cu ceva din asta.