| con12ro a întrebat:

azi am meci de fotbal(campionatul scolii)si stau in poarta, puteti sa imi dati sfaturi despre cum sa apar mai bine?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Experienta in sport se castiga prin antrenament mult nu prin sfaturi pe net.

| Fluffy2 a răspuns:

Salut! Cel mai important este sa nu te temi de minge.Cand mingea vine tu trebuie sa te arunci dupa ea si sa nu lasi sa treaca de tine. Daca ai manusi speciale va fi mult mai usor! Succes!

| Bitzuu88 a răspuns:

Salut,uite eu sunt portar si cel mai simplu e sa te gandesti ca mingea acea vine cu viteza melcului spre tine, adica sa nu te gandesti ca doare sau ceva de genul si o sa vezi ca o sa mai multa incredere in tine si o sa aperi destul de bine.Si daca vreun adversar scapa singur cu tine iesi spre el, mananca-l din priviri si cand iesi urla big grin pe bune, asa fac eu si cam bagi frica in ei big grin cand esti pe langa adversari(lovituri libere, cornere) urla la coechipieri sa tina fiecare cate un jucator.Eu asa fac de 5-6 ani si vad ca merge destul de bine.Bafta.