| AntonyaCeaCurioasa a întrebat:

Buna buna! Am si eu o problemuta pe care vreau sa o dezbatem. Am la scoala un baiat pe nume Flavius.Baiatul asta ma calca efetiv pe nervi! Ma injura intr-una si face misto de mine.Nu il suport! Azi m-a faut idioata si proasta, iar eu m-am enervat si m-am dus la doamna diriginta. Diriga l-a mustrat si m-a luat pe mine de-o parte si mi-a spus "Antonia, nu mai lua in seama toate nazdravaniile lui Flavius.S-ar putea sa fie vorba de o simpatie la mijloc".
Doamne spuneti-mi ce parere aveti? Spuneti-mi va rog ca nu-i place de mine!
Tin sa mentionez ca suntem in clasa 8 si de cativa ani in coace nu-mi da pace.

Răspuns Câştigător
| Amerilyse a răspuns:

Unii baieti asa isi arata ei simpatia pentru fete, le da satisfactie cand tachineaza fata, iar ea se enerveaza. Acum nu stiu ce sa spun, daca te place sau nu. Fii mai atenta si vezi ce "semne" iti mai da.
Sau incearca sa-l ignori si vezi ce reactie o sa aiba.

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Educa-l, cum il cresti asa il ai.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu va inteleg ma fetelor de ce sunteti asa in bale dupa baietii care va fac idioate si proaste? de unde sti ca nu a fost sincer? de ce mereu interpretati ca va place cand el isi bate joc de voi? jesus?

| neutrino a răspuns:

Se pare ca totusi tie iti cam place de el, altfel l-ai ignora total.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru neutrino):

Cam place e putin spus, ii curg balele dupa el

| T0T a răspuns:

Asta e modul lui elevat sa iti arate cat de mult te place.

| SkyPilot a răspuns:

Ba chiar as crede ca te place. Este felul lui, cam rudimentar e drept, de a obtine atentia ta. Singura solutie pe care o vad este sa faci in asa fel incat sa aiba cat mai putine posibilitati de a interactiona cu tine, iar daca totusi reuseste, sa il ignori cand se poarta ca un badaran.

| TanteMarianne a răspuns:

Iti zic eu ce sa faci :
te caci intr-o punga,te duci acasa la el, ii dai foc pungi cu rahat in ea, o pui pe presul lui si ii dai foc! laughing

dar pe bune acum lasa-l in prostia lui, doi la mana de ce te enerveaza atat de mult, doar ca te face idioata. eu anul trecut am primit un pumn in burta de la un tampit din clasa fara motiv.
spune adevarul nu-l placi nici un stropicel sau de ce totusi te enerveaza atat de mult.

| AndyAndrey01 a răspuns:

In afara de flavius il mai cheama si casian cum ar fi bunica flavius casian?