| NoAntidote a întrebat:

Cand eram la scoala auzeam tot felul de vorbe pe la spate.Niste colege vorbeau de mine din orice! Ca ia uite cum e imbracata, ia uite cum se poarta si etc! Le vad chicotind ca doua proaste! Pt. ca altceva nu sunt! Sunt 2 fete! Vorbesc intre ele ceva de genu`: Doamne, ce curva e asta! Tu nu crezi? Si apoi eu aflu de la alte fete.Atunci cum credeti ca ma simt eu? E jenant! Pentru ca nu stiu eu si stie toata scoala.Ma rog. ele nici nu stiu definitia acestui cuvant sau asa cred ele ca o stiu! Daca stau pe holul scolii cu colegi de clasa, cu colegi din clasa vecina asta[tot aceeasi varsta] nu inseamna ca au vreun drept sa spuna chestia asta despre mine! le-am spus de cateva ori: voi mai aveti mult sa vorbiti de mine sa ma criticati si etc? Noi? A.Noi nu vorbeam de tine etc! Si plecam. Ma deranjeaza foarte tare chestia asta.Cu toate ca arat ca nu`mi pasa.Anul acesta nu mai vreau sa se intample aceeasi chestie. Ce pot face?sad

Răspuns Câştigător
| Foxilikkkă a răspuns:

Buna.
Cu aceeasi problema m-am confruntat si eu happy
Sunt niste invidioase, probabil tu esti mai draguta, aranjata decat ele si ce vrei... le e ciuda. Cel mai bine e sa le lasi sa vorbeasca, sa le arati ca nu iti pasa, si chiar cand treci pe langa ele uitat asa fix la ele si zambeste-le arogant, vor murii de nervi!laughing
Rostindu-ti numele si-l fac uitat pe al lor!winkingAsa ca fii indiferenta si arata-le ca nu-ti cobori mintea la nivelul lor.Fii isteata
Daca exagereaza cum ai si spus ca te-au facut c***a, vorbeste cu mama ta sau dirigintele.
Asa ca...nu te mai consuma tu pentru prostia unorahappy. Specimene din astea vor fii mereu.oh go on
Pa, pa si ai grija de tine! :*

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

La noi e problema cu taranii. Taran e tipul/tipa care nu sta in oras, nu are haine de firma si poseda putin sau deloc fite.Ba chiar esti catalogat drept prost daca nu posezi cel putin un telefon de ultima generatie
Dar pe mine ma afecteaza foarte mult ce cred altii despre mine.Imi amintesc ca m-am dus la grupul minune pentru ca am auzit ca ar fi vorbit-o pe sefa clasei(o tipa de milioane, un adevarat caracter)si ea a tinut in ea pana a inceput sa planga. Bun. Daca te iei de mine, nu e nicio problema.Eu stiu sa raspund pe masura. Dar nu te lua de oameni fara aparare. I-am zis atat doar atat:"Data viitoare cand barfesti asigura-te ca nu ajunge la urechile celui care e barfit. E o etica si in a barfi. Ti-as trimite un manual pe tema asta, insa ma indoiesc ca altceva in afara de etichetele de la bluze nu citesti"
Acum, cred ca m-au barfit si pe mine.Super intresantstraight face

| Firefly a răspuns:

Le spui frumos, de la inceput sa nu se mai comporte urat cu tine, eventual le explici ce inseamna curva.Incearca sa le faci sa faci sa inteleaga ca ele nu te-au verificat sa vada daca esti sau nu curva. Daca tot nu inteleg de vorba buna, roaga un prieten/coleg sa vorbeasca cu ele (nu sa le ameninte, ci sa le explice civilizat). Daca tot sunt nesimtite, plateste-le cu aceeasi moneda.

| Akid a răspuns:

Trateaza`le cu indiferenta
pe prost il omori cu tacereawinking
zi si tu despre ele
winking
spune`i mamei tale
si va veni cu tine sa discute cu dirigintele/a
eu asa am rezolvat o problema la fel ca a ta
s venit mama si a vb u dirigu si de atunci nu am mai avut problemewinking

succes

fundita?
hai te roooog
ca am rasp prima

| αɳḍϋ a răspuns:

Pai incearca sa le infrunti si daca spun ca nu`i adevarat poti sa le spuik ai auzit d la my multi si ca tsiai dat seama dupa felul cum se uita la tine si cand treci mereu pe langa ele chicotesc...
Sper ca am fost d ajutorbig grin

| Magnific a răspuns:

De putut ce sa faci.cu bataie nu rezolvi nica. dar daca depaseste ar fi cazu sa le iei de par laughing sau ar fi bine sa le ignori in totalitate si atunci o sa termine ca doar nu o sa continue la nesfarsit. tu trebeuie sa mergi cu capul sus. si sa lasi pe alti sa creada ce vrea pentru ca nu conteaza ce cred uni. e important ce ce crezi tu despre tine. Fi tu mai isteata ca ei si vei vedea rezultate. nu trebuie sa te enervezi stiu ca e nasol dar asa e lume invidioasa si proasta. chiar daca sunt baiat. stiu si eu cum ewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa'ti vezi de treaba ta...ca sa le faci sa se simta ca niste proatse cel mai bine sa le tratezi cu indiferenta.tratandu-le asa ele o sa vada mai devreme sau mai tarziu ca tie nu iti pasa de spusele lor si se vor simti groaznic!
eu una asa am facut si a mers!
mi-am vazut de treaba mea si nu mi-a pasat de vorbele lor!
cel mai bine e sa le tratezi cu indiferenta, e mult mai bine decat sa te ei la cearta cu ele si sa ti se intample si alceva pe urma!
ca atunci ele se vor bucura ca au vazut ca tu ai sarit sa-ti aperi "reputatia"! asa daca nu le bagi in seama nu vor mai spune nimic despre tine!
incearca sa nu-ti spui toate secretele celor mai bune prietene ca nu sti niciodata cat de bune sunt prietenele talewinking!