| Ginger26 a întrebat:

Ce credeti despre lgbt?

7 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Astfel de persoane au existat de la începutul omenirii. Doar, că în funcție de evoluția societății, creșterea influenței bisericilor în era noastră, după recunoașterea oficială a creștinismului și devenire ca religie oficială, a devenit un subiect tabu, nu aveau voie să se manifeste public. Dar, în mănăstiri, cazarme, cartiere rău famate existau astfel de persoane. De asemenea, se vorbește, inclusiv despre personalități LGBT, din acele vremuri.
Dar, biserica era mai puternică!
Din păcate, datorită evoluției societății și a pierderii influenței bisericilor, aceste comunități au ieșit la suprafață, datorită unor compatrioți aflați în funcții înalte, au început să capete drepturi, să fie recunoscuți. Nu uitați, că în Biblie se pomenește de Sodoma și Gomora, distruse de Dumnezeu și care făceau lucruri necurate.

| RAY a răspuns:

Daca asa lea lasat natura, ce parere sa am, ce vina are x ca e atras de propiul lui sex?

| Violleta2022 a răspuns:

Ca-i o alegere proprie a lor, care nu ma afecteaza pe mine!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da e fix treaba lor cu cine fac sex

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Ce nu ma afecteaza, nu ma intereseaza dar... Consider ca e o prostie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lesbiencele folosesc penisuri de plastic pentru autosatisfacere. Asta e chiar ciudat...

| Treaem24 a răspuns:

Fiecare cu parerea lui tu ce crezi