| Ochisorii a întrebat:

Ce credeti voi ca inseamna PRIETENIA ADEVARATA si PRIETENII >:?... astept raspunsuri :*...

Răspuns Câştigător
| piTiCcu a răspuns:

Prietenia adevarata nu poate fii decrisa sau definita.Este loialitate, bunatate.Nu fiecare stie s afie prieten.Nu exista un mod anuma de a fi prieten adevarat. Unii pur si simplu nu pot fii in genul sfaturi, clipe emotionante, cum altii nu pot fii distractie si numai amuzament.Prietenia este un invelis protector al vietii.Prietenul adevarat este acela care se afla mereu langa tine atunci cand nu esti ok. El te accepta asa cum esti, cu bune si cu rele si nu-ti cere niciodata mai mult. Atunci cand sunteti impreuna lumea parca pare un loc mai fericit, mai prietenos si esti foarte sigur ca indiferent de ce s-ar intampla, daca ai sa ai nevoie de el, vei sti ca el va fi acolo cu siguranta.
Prietenii adevarati sunt cei care impart momentele atat cele bune cat cat si cele rele.

Succes!

| Ochisorii explică (pentru piTiCcu):

Asa este! Sunt de acord cu tine, iti multumesc pentru acest raspuns :*,

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prietenia este legătura dintre oameni, bazată pe respect, loialitate, sinceritate, etc.
Pa, pa.

| sublime89 a răspuns:

Cineva care iti e alaturi si te accepta asa cum esti. Cineva care te ajuta la bine dar mai ales la greu. Cineva cu care poti vorbi orice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Prietenia este un fluture pe care crezi ca l-ai prins, cand tu de fapt, nici nu l-ai atins.
Te pup!

| Xenia16 a răspuns:

Prietenia adevarata inseamna sa iti fie alaturi la bine si la rau, daca nu este atunci inseamna ca este doar cineva care a trait in umbra.

| OlariuRox a răspuns:

Buna! Prietenia adevarata inseamna pentru mine sa faci orce sa-l vezi pe cel de langa tine fericit.Sa fi alaturi de el/ea si la bine, dar cel mai important la greu.

| Andreeakid a răspuns:

Buna! O prietenie poate fii definita an multe cuvinte, dar se ajunge an acelasi punct.Ca cineva sa ati fie prieten anseamna sa tina la tine, sa aiba ancredere an tine, chiar daca al, o, trezesti la miezul nopti sa al antrebi cu ce ar trebui sa te anbraci la intalnire, sa fie bucuros ca te poate ajuta si sa ati dea un sfat, o sugestie an acca privinta.sa te ajute la nevoie, sa ati spuna cand gresesti, sa poti plange pe umarul sau, sa nu te tradeze, sa te anbratiseje atunci cand ai nevoie
funda?puppy dog eyes