| IuliiMD a întrebat:

Buna,ceva sfaturi pentru vindecarea unui herpes? A inceput sa imi apara prin noiembrie si de atunci dispare 2-3 saptamani dar nu complet, dupa apare din nou.Problema e ca acum a aparut intr-un moment destul de prost deoarece in cateva zile am majoratul si nu as vrea sa apar cu o ditamai buba la gura..Am incercat toate felurile de plasturi pentru herpes pe care farmacista le -a recomandat. Aveti voi alte sfaturi? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Acras a răspuns:

Coarbe ai dreptate ca e bun Aciclovir dar nu distruge numai il duce virusul intr-o stare latenta...herpes odata ce ai, ai pentru totdeauna. fata mosului asculta la mine si asculta bine te duci la farmacie si iti iei hemisuccinat de hidrocortizon fiole, ai sa vezi ca iti da 2 fiole una alba si una maro o iei pe aia alba o rupi si pe un tampon de vata, compresa, bumbac, sortul de bucatarie eu stiu ce ai tu pui continutul fiolei albe si te tamponezi de cateva ori pe zi si sa vezi ca in cel mult 2 zile gata...hai imi ramai datoare

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In aproape toate cazurile virusul care provoaca herpesul poate fi distrus sau doar indepartat cu ajutorul unguentului ACICLOVIR. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crema aciclovir ai folosit? Mergi la medic sa-ti prescrie el ceva.

| Anonymous412 a răspuns:

Farmacistele nu sunt doctori, si nu iti pot face recomandari bune.
Trebuie sa consulti rapid un medic, el te va ajuta sa scapi rapid si usor.

| ZаЙчИк a răspuns:

Poti sa procuri Heperactiv... ajuta