| lalalalalalalalalalalalalalalala a întrebat:

Buna :*
Cine imi spune unde as putea gasi o crema coloranta pentru fata si sa imi spune`ti ce marca e mai buna si daca afecteaza tenul asa cum o face un fond de ten?
Multumesc mult si dau fundita :*:*

1 răspuns:
| cflori a răspuns:

Iti recomand Bb Cream, este noua, de la Garnier.Crema de la Garnier e disponibilă în 2 nuanțe : deschis și mediu. A doua nuanță e pentru persoanele cu tenul bronzat / închis la culoare.Are o consistență ușoară și intră destul de repede în piele, lăsând tenul destul de 'uleios', dar senzația dispare rapid. Are acoperire ușoară.
Această cremă e recomandată și persoanelor cu ten acneic, având proprietăți de calmare și regenerare. Ea este potrivită tuturor tipurilor de ten, insa avand in vedere ca lasa fata lucioasa nu as recomanda-o unui ten gras.
Așadar, ce face BB Cream :
-uniformizează
-ascunde imperfecțiunile (în cazul meu porii măriți)
-iluminează
-hidratează
-este bază de machiaj
-regenerează tenul
-are proprietăți anti-ageing
-protejează împotriva razelor UV și a factorilor nocivi (are factor de protecție 15)
-are un aspect natural
Ca si pret este in jur de 30 de lei.
Sper sa-ti fie de folos.