| anonim_4396 a întrebat:

Buna, cineva m-a invitat la o zi de nastere dar eu nu prea as vrea sa merg. In urmatoarea zi merg la munca iar daca ma duc as putea sta doar 2-3 ore. Nu vreau nici sa se supere pe mine, ce imi sugerati sa fac?

1 răspuns:
| Stelar_Albastru_2001 a răspuns:

Din perspectiva mea, ai putea merge, să oferi cadoul persoanei respective, poate să mănânci puțin tort, iar apoi să te întorci acasă. Dar nu înainte de a te scuza, și, cred eu, persoana în cauză va înțelege care e problema. Dacă alegi să nu mergi, există posibilitatea să resimți un sentiment de vină, însă în cazul în care nu ești apropiată de sărbătorit, e în regulă dacă nu poți merge. Ai putea merge, chiar și doar pentru o oră.