| anonim_4396 a întrebat:

Poate vi se pare ciudata intrebarea,. credeti-ma ca ma simt aiurea ca o postez, dar nu am cu cine sa vorbesc big grin
Nu mi-a venit ciclul luna asta, trebuia sa-mi vina in 8, sunt tare ingrijorata. Duminica am crezut ca mor de durere, prima data ma durea ceva prin burta si pai au inceput sa ma doara rinichii si spatele,. Nu stiu ce sa cred big grin Oare m`am racit, sau? Inca ma doare spatele si burta.big grin Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Nu se poate spune exact din ce ai scris ce este, fa un teste de sarcina dimineata din prima urina, daca este negativ gandeste-te daca nu cumva ai un ciclu neregulat sau dismenoree ( durere menstruale ).
Daca le-ai eliminat aceste cauze poate insemna si o anexita ( ovar, trompe )
Daca dupa 3 zile nu iti vine menstruatia si durerea persista, sa te duci la un medic sa te consulta.

2 răspunsuri:
| Bas1998 a răspuns:

De insarcinata, nu cred ca sunt insarcinata! N`am avut niciun contact sexual pana acum big grin
Cert este ca au inceput sa ma doara si sanii de azi.

| AlexandruM22 a răspuns (pentru Bas1998):

Cel mai probabil ar trebui sa te gandesti la schimbarea dietei zilnice. Sunt multe alimente bune pentru rinichi si eu cred ca asta ar fi cauza durerilor tale.
Gasesti multe informatii aici : https://www.story.ro/alimente-pentru-rinichi/ si in general toate alimentele din articol sunt bune pentru sanatate.