| SimpleGirl_7174 a întrebat:

Buna cum as putea sa slabesc cat mai repede ce dieta sa tin? plss help me! funda

Răspuns Câştigător
| lilbb a răspuns:

Uite,eu cred ca treaba cu slabitul nu sta in a tine diete, sau in a te abtine de la unele mancaruri.Nu, trebuie doar sa mananci sanatos, cu masura, si cel mai important : mult sport! In primul rand : Nu incerca sa ti diete sau chestii de genul pentru ca atunci cand te lasi de ele, te vei ingrasa mai tare. Incearca sa nu mananci dupa ora 18, mai putina paine ( sau paine neagra ), fara prajeli, dulciuri si produse de patiserie, dar multe fructe, legume si apa.Incearca sa respecti mesele zilei, dar nu manca chiar sa te saturi.Mananca pana simti ca stomacului ii este suficient.
In al doilea rand : Fa mult sport! Fa joging, fitness, abdome, si tot felul de exercitii.Nu conteaza ce, doar fa miscare!
Daca o sa ti cont de sfaturile mele, nu numai ca vei slabi dar vei duce si o viata mai sanatoasa! Eu ti-o spun din propria experienta big grin. Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| litlledolleioanna a răspuns:

Nu prea e sanatos sa faci diete si riscul de a te ingrasa dupa ce te lasi de dieta e foarte mare eu am incercat una si a dat rezultate am mancat 3 zile numai orez fiert 3 zile numai carne de pui si 3 zile numai mere am dat jos 6 kilograme

| adinaxD a răspuns:

Urmarind urmatorii pasi vei slabi foarte repede si vei arata foarte bine.

1. Urmareste-ti caloriile. Pentru a slabi, reduce din numarul de calorii pe care il consumi zilnic. Femeile ar trebui sa manance in jur de 1200 de calorii zilnic, iar barbatii 1600.

2. Misca-te mai mult Combinatia dintre mai putina mancare si miscare mai multa este incredibila atunci cand vine vorba de slabire. Noteaza cat de mult te misti zilnic.

3. Ridica greutati Fie ca ai abonament la sala, un set de greutati acasa nu iti va strica.

4. Triseaza Da, ai permisiunea sa mananci felul tau favorit de mancare o data pe saptamana. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa te saturi. Moderarea este cheia.

5. Ramai concentrata pe telul tau.

6. Imagineaza-te peste cateva saptamani, cum vei arata atunci.

7. Nu te descuraja. happy
si uite ce ar trebui sa mananci :
fasole, cereale, seminte, nuci, ulei de masline,
fara sare!
dulciuri doar dimineata
sa nu mananci dupa ora 18
carbohidrati, proteine
cereale integrale, fructe, legume, iaurturi(dietetice)
8 pahare apa/zi
ceai de urzica
fara prea mult lapte
peste
fara carne rosie si unt
si mult Sport!
sper ca te'am ajutat happy
papa!