| geeeorgiannnaaa a întrebat:

Buna, cum as putea scapă de cearcăne? As mai vrea sa scap și de un fel de brobonele pe care le am pe frunte (zic eu ca de la acnee ). Nu vreau sa merg la dermatolog fiindcă am mai fost in legătura cu aceste brobonele de pe frunte, a dat un tratament și nu era nicio diferența. Dacă știți voi niște produse bune atât pentru aceste brobonele, coșuri, cearcăne dar și pentru a avea o fata curată și sa arate bine

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E solutie pentru cearcane dar cine stie daca are efecte secundare in timp sa deterioreze pielea. Operatia e buna

| Dana2103 a răspuns:

Doar el este specializat pe probleme cu tenul

| MPersephone a răspuns:

S-ar putea sa fie acnee fungica, eu tot am mici chestii pe frunte care nu se vad tare, dar ma deranjeaza, mie cel putin nu imi trec, desi am incercat multe. Dar am invatat cate ceva despre acnee fungica.
Daca folosesti diverse produse de curatare a fetei, trebuie sa inveti ingredientele. Eu acum pot sa imi dau seama dupa ingrediente daca e potrivit pentru mine produsul sau nu. Fungii se hranesc din umezeala, deci glicerina e unul din cele mai mare dusman, alaturi de uleiurile grase.
Este site-ul sezia.co unde poti scrie orice ingrediente si sa vezi daca provoaca fungii sa creasca. E mult in general de spus, mult de informat. Stiu ca unele ingrediente bune sunt acidul salicilic, niacinamida, zinc. Mai sunt multe.