| Ant_Maria_2000 a întrebat:

Cum ii pot convinge pe parintii mei sa ma lase sa dorm la o rietena de-a mea? Este colega mea de echipa si am mai fost impreuna in deplaseri si cantonamente.
Ei spun ca nu e prea normal sa dormi la cineva.
Ce le pot spune ca sa-i conving?

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Cati ani ai? De ce nu o inviti pe prietena ta la tine de cateva ori? Poate vor sa o cunoasca si apoi o sa te lase mai usor sa dormi la ea.

| Ant_Maria_2000 explică (pentru Aasdfghj):

Eu o cunosc deja. Chiar o cunosc foarte bine.

| Aasdfghj a răspuns (pentru Ant_Maria_2000):

Dar trebuie sa o cunoasca si ei.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti!
In plus, daca ei accepta ca tu sa dormi la prietena ta, vor trebuii sa accepte ca si ea sa doarma la tine, ceea ce, probabil nu le convine parintilor tai.
Totusi, nu vad de ce "TREBUIE sa dormi in alta parte decat acasa, in patul tau?

| Freya1 a răspuns:

Te inteleg perfect.Stiu genul ala cu ce sa cauti prin casele oamenilor? Duo pe prietena ta la parinti tai sa o vada si sa te ceara ea poate ii va imbuna