| Eu_8005 a întrebat:

Cum o persoana poate avea succes? si in ce consta succesul?

4 răspunsuri:
| CupY a răspuns:

Trebuie să porneşti de la definiţia succesului. Ce înţelegi tu prin succes? Nu există o definiţie clară şi universală.
Identifică oameni care tu îi consideri plini de succes, studiază-le viaţa şi vezi ce anume au făcut ei ca să poţi să te apuci de treabă în acea direcţie.
Oameni pe care eu îi consider plini de succes sunt: Zig Ziglar, Andy Szekely, Lorand Soares, John Maxwell. Dar şi alţii precum Mahatma Gandhi, Maica Tereza etc. Depinde cu cine rezonezi.

Mult succes prietene!

| annaangel17 a răspuns:

O persoana are succes cand se afirma in viata, cand are un servici si ii este bine...Si poti avea succes invatand bine, sau daca nu, incepand macar o afacere.Dar nu o poti face daca nu iti merge mintea. Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde in ce domeniu sa aiba succes. In principiu trebuie sa faca ceva ce nu a mai facut nimeni.

| Xulescuu a răspuns:

Succesul consta in esec.