| anonim_4396 a întrebat:

Buna; D
Deci anul asta ma mut la alt liceu, pana acum am fost destul de singuratica, nu imi place sa ma dau in spectacol sau chestii de genu' asta. Poate si pentru ca fosta scoala nu prea merita ^^. Dar acum ma mut la un liceu unde de mult voiam sa ma duc si vreau sa schimb ceva: sa imi fac multi prieteni REALI, pe care sa ma pot baza, nu vreau sa fiu populara sau chestii de genu' asta, deci nu incepeti. As vrea doar niste sfaturi, cum sa nu las o impresie proasta avand in vedere ca sunt * fata noua * si asta explica tot laughing. As vrea sa vin cu niste idei noi, sa fac ceva unic si sa ma remarc prin lucruri pozitive. ( Nu vorbesc despre invatat, asta evident ca o sa fie pe primul loc ). Sunt destul de timida si vreau sa ma integrez perfect, am facut multe eforturi sa ajung la un liceu atat de bun si nu vreau sa imi strice buna dispozitie relatiile cu colegii.

Va multumesc anticipat si un an cat mai bun tuturor

1 răspuns:
| malina1 a răspuns:

Prima impresie e cea mai importanta insa daca esti timida va trebui sa iti depasesti teama de comunicare sau sa te faci remarcata pri faptele tale nu doar prin vorbe.nu e indicat sa iti faci dusmani din prima zi la liceu asa ca fi draguta cu toti.SUCCES.FUNDA?