| georgianaanonim1 a întrebat:

Daca folosesc un aparat pentru abdomen, imi afecteaza ceva la inima sau altceva? Tin sa zic ca transmite vibratii puternice, intepaturi, curent.

3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Esti fata! Nu folosi un stimulator electric!
Este bun numai daca esti un baiat in forma si vrei sa ai 6 pack sau sa fie mai accentuat abdomenul.

Nu ai nevoie de abdomen, iar de slabit poti foarte usor sa slabesti cu diete si facand cardio.

Ce o sa-ti spun nu este o recomandare, ci un mod in care slabesc eu dupa sarbatori sau cand ma ingras in general, se numeste intermittent fasting. Asta inseamna ca mananc 1 masa pe zi, fara gustari (cafea fara zahar dimineata sau oricand ziua), iar la aceasta masa poti sa mananci pana te saturi. (evident, oamenii normali nu mananca pana vomita) Poti sa mananci cam orice insa nu exagera totusi laughing Uita-te intai pe net ce presupune dar grija sa nu fii deja slaba. Nu merita sa te imbolnavesti pentru a arata putin mai in forma.

| georgianaanonim1 explică (pentru RainmakerX):

Eu nu sunt nici slaba nici grasa. Am 56 de kg la 18 ani si 1, 60, am un corp pot spune frumos, doar ca am o burta acum de paste :-)) de ea vreau sa scap, nu mi doresc sa slabesc

| RainmakerX a răspuns (pentru georgianaanonim1):

Dieta, alergat, detoxifiere eventual.
Poti face doar cateva minute de cardio pe zi la intensitate mare. Asa iti maresti metabolismul si il mentii marit.
Este un fel de microhabit.