| anonim_4396 a întrebat:

BUNA! Dati cate 2 exemple de texte care sa se incadreze in textele nonliterare invatate(stirea, anuntul, reclama). Primul raspuns corect, Funda!:X

2 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Ai probleme cu capul si nu poti sa rezolvi niste exercitii ca astea? Du-te la spital daca nu te duce mintea deloc, si nu mai posta exercitii de cls a 2 a pe site-uri.
Ce este asa greu sa scrii 2 sitir, 2 anunturi si 2 reclame de cate 1-2 randuri fiecare pe un nenorocit de caiet de romana.
Din cauza oamenilor ********** ca tine se duce ***** tara asta...

| MenInShadow a răspuns:

Nu, nu puteam trece peste intrebare, pentru ca deja am vazut prea multi "destepti" ca tine care nu-s in stare sa lege 3 propozitii cu inteles, dar vin pe site-uri ca sa-si rezolve temele.
Si replica "n-ai ce sa le ceri unor oameni ca tine" trebuia folosita in cazul tau, n-ai ce sa vorbesti sau sa faci cu un prost care nu stie da macar ala are scuza, e prost, nu stie, nu a fost invatat, insa cu oameni ca tine chiar n-ai ce sa realizezi...
Apropo, nu cred ca ce am zis mai sus a fost o insulta, ba chiar a fost un compliment cuvantul la care m-am gandit, puteau fi mai rele... si multi oameni cu capul pe umeri ar fi de acord cu mine, iar cu tine, doar cei ce pun exercitii penibile pe net pentru ca nu-i duce capu sa faca ei, sau le este prea sila...
Si inca odata zic, nu ma refer la copii aia ai caror profesori le dau niste teme chiar grele, dar in cazul tau, nu cred ca era asa greu sa dai 3 exemple de anunt, 3 de stire, si 3 de reclama...
Ai corectat macar textul de l-ai pus aici pe site, drept comentariu la raspunsul meu, sa vezi daca e scris corect? Nu cred, ai scris, ai postat si gata, eu am corectat de 3 ori ca sa fiu sigur, uite asta e diferenta dintre un om normal si cei ca tine, pentru ca asa sunt oamenii normali, ei gandesc inainte de a face ceva, si sunt constienti ca daca o sa greseasca, o sa sara cei carora se adreseaza in sus, ca nici ei nu au scris corect. Insa chiar daca sar imediat, si zic "aha, si tu ai gresit", nu se uita intai la barna din ochiul lor inainte sa acuze.