| anonim_4396 a întrebat:

dati-mi si mie un sfat sad cum as putea sa-i conving pe ai mei sa ma lase la facultate? crying anul asta l-am pierdut pentru ca am fost plecata din tara...si regret foarte mult. as vrea sa ma inscriu la anul, da nu stam foarte foarte bine cu banii. iar ai mei si m-ar lasa si nu m-ar lasa. banuiesc ca li groaza ca ar trebui sa stau in alt oras, si poate nu m-as descurca etc.sadsad cum sa le spun ca vreau si eu sa vad cum e viata de student? cum doamne sa-i conving? sad sa-i amenint ca ma sinucid daca nu ma lasa? poate asa ii fac sa reactioneze cumva si sa ma ajute sad

astept sfaturile voastre.

Răspuns Câştigător
| happy_7964 a răspuns:

Pai aminteste-le ca traim intr-o tara in care ai 10 facultati si tot e greu sa te angajezi. Daca nu ai niciuna chiar nu mai gasesti nimic. Spune-le ca facultatea e un pas important pentru viitorul tau. Niciun parinte nu pune mai presus banii decat fericirea si viitorul copiilor sai.
Mult succes!

2 răspunsuri:
| baby_4569 a răspuns:

Sinucidere? Nu!
Comunicare? Daa!
Plus ca te-ai putea intretine si singura!

| soringeo a răspuns:

Spune-le ca e viitorul tau, si daca nu faci acum atunci cand?