| girllll a întrebat:

dau funda! eu(15 ani), verisoara mea(13 ani) vrem sa facem o trupa de muzica.am vrea sa cantam si cu fratele meu?(10 ani) si verisorul meu(15 ani). dar nu stim ce am putea canta pentru inceput. aveti niste idei de piese? sa nu fie manele si nici rock

3 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

Voltaj Vara trecuta, Albinuta
Coji de portocale - Simona Nae & Cristi Nistor
Puya feat.Laura(Wassabi) si KeO
Pink - I'm Not Here For Your Entertainment
JAMAICA - aye
Cleopatra Stratan - Ghita
Bosquito ~ Pepita
Hi-Q - Da muzica mai tare, Gasca mea, Razna, Asa-s prietenii

| Cosmina_1622 a răspuns:

Cred ca puteti canta Disney's Friends For Change - Send It On -http://www.youtube.com/watch?v=jxlr2nKd4Bw

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai dori niste melodii pop sau balade rock. Zici ca nu doresti manele si rock, dar crezi ca aii da "marea lovitura" cu melodii comerciale?
Vreti sa faceti o formatie, dar aveti toti ureche muzicala? Instrumente?
Pentru inceput, ati putea incepe cu melodiile fetelor de la Blaxy Girls, ori: Vama Veche, Paramore, Avril Lavigne, Blink 182, Green Day.