| alexandrastietotul a întrebat:

Buna dau funda
ma numesc alexandra am 15 ani
sunt in clasa a9a
si imi este foarte greu, in generala aveam note mai mari. nu loam 3, 4 aveam numai de la 5 in sus. mai loam si 4. dar imi scoteam media. imi este frica acum sa nu raman repetentacrying... vreau sa invat dar nu reusesc. ce ar trebui sa fac ca sa pot invata? mai ales mate. nu pot invata deloc absolut deloc am 2 de 4. si simt ca morcrying. va rog ma ajuati? ce sa fac sa invat sa am ambitia sa invat. va rog? fruna +votcrying

2 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Crede-ma, tuturor li se intampla astfel. Pur si simplu nu mai poti invata ca in clasele mici. Si mie mi s-a intamplat exact la fel.
Dar nu trebuie sa iti faci griji in legatura cu repetenta, profesorii nu ii lasa pe ce de-a noua repetenti chiar daca raman corigenti trec cu 5, nu-i problema.

| toflycry a răspuns:

Ei nu.am 3 exemplare de repetenti in clasalaughing
pune mana si invata la mate ca nu-i greuwinking