| alexandrastietotul a întrebat:

Buna dau funda
ma numesc alexandra am 15 ani
sunt in clasa a9a
si imi este foarte greu, in generala aveam note mai mari. nu loam 3, 4 aveam numai de la 5 in sus. mai loam si 4. dar imi scoteam media. imi este frica acum sa nu raman repetentacrying... vreau sa invat dar nu reusesc. ce ar trebui sa fac ca sa pot invata? mai ales mate. nu pot invata deloc absolut deloc am 2 de 4. si simt ca morcrying. va rog ma ajuati? ce sa fac sa invat sa am ambitia sa invat. va rog? fruna +votcrying crying... va rog

3 răspunsuri:
| Danutza27 a răspuns:

Vad ca nu ai trecut socul cu noile cerinte de la liceu. Pune mina la carte si du-te la scoala, nu face galagie la ore sa te porti cuviincios cu proful.Eu zic sa te aduni si sa pui mina la carte ca mai ai 3 ani de liceu si o sa dai din colt in colt la bac. Daca nu pui in functiune ambitia nu rezolvi nimic "pofta de a minca vine mincind la fel si cu cartea "

| oOoRubyoOo a răspuns:

Profesorii nu sunt asa rai, iti vor da o nota de trecere in ultima saptamana daca trebuie mai ales ca esti clasa a9-a asta bineinteles daca nu ii enervezi...

Pe mine la fizica, matematica si chimie mereu ma treceau profesorii din mila happy

Iar ca sa ai ambitia sa inveti...nu stiu ce sa zic sunt unele materii care pur si simplu nu iti plac, cum eram si eu la engleza si sport intotdeauna aveam 10 si nu 10 asa ca eram bunicel...ci cel mai bun dar la mate, fizica, chimie 3-4 si imi dadeau profesorii sa fac un referat sau ceva ca sa ma treaca.

Sau poti face meditatii.

| Lalalalalalalala a răspuns:

Fa meditatii.o sa te ajutewinking
funda? big grin