| lovelyta a întrebat:

Dau funda pentru cel mai bun raspuns. Imi place de o luna de un baiat. Nu am vb cu el decta acum cateva zile cand i-am zis foarte clar ca imi place de el si daca vrea sa iesim si mi-a spus foarte pe scurt ca nu vrea si ca nu ma place ( bine nu cu cuvintele astea). Dupa ce mi-a zis asta nu a mai fost atat de rece si tocmai de aia inca imi fac sperante. Ma tot gandesc la el intr-una de atunci. Discutia a fost pe mess deci fata in fata nu am vb niciodata decat acu o saptamana si ceva cand doar am facut cunostiinta. Eu nu il cunosc bine dar am auzit ca e de treaba si arata foarte bine, cel piutin eu numai la el ma gandesc. Lui nu ii place de mine dar nici nu vrea sa ma cunoasca sau ceva. Stiu sigur ca nu are prietena si as vrea macar sa imi ofere o sansa adica sa iesim odata sau sa ma bage in seama pe mess ceva. M-am gandit ca atunci cand am facut cunostinta i-a zis o prietena ca imi place de el si eu am fost de acord dar dupa ce am facut cunostinta nu am vb nimic si nici macar nu prea i-am acordat atentie mi se parea ca nu-i momentul acum si ca ar fi penibil. M-am gandit si la chestia ca atunci nu aratam deloc bine. Aveam parul neglijent, eram imbracata urat, nici machiata nu eram, deci aratam chiar uratel si eu nu sunt asa din fire, adica ma consider o fata draguta si nu mi s-a zis vreodata ca-s urata si multi imi zic ca sunt frumoasa dar pentru prima oara am avut impresia ca mi s-a zis in fata ca esti urata, si doar ca m-a vazut el in ziua aia mai nearanjata nu mi se pare corect sa imi puna eticheta de fata urata cand eu chiar nu sunt asa si cred ca daca mar vedea cum sunt eu de obicei i-ar placea. Ce sa fac ca il vreau foarte mult? M-a facut sa imi iau gandul definitiv de la prima mea iubire adevarata. Mai are rost? De atunci ma simt trista si nu pot sa imi revin decat daca rezolv problema. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| ChristinneVonD a răspuns:

Ai putea sa te aranjezi cum o faci tu de obicei daca crezi ca i-ar placea si sa te intalnesti "intamplator" whistling cu el pe afara ca el sa te vada asa cum ai vrea tu de fapt.
Dupa aceea vezi daca iti spune el ceva pe messenger, fara sa il intrebi tu pentru ca daca el nu te baga in seama de obicei inseamna ca sigur si-a schimbat posibila parere despre tine.
In schimb daca nu iti zice nimic, mai poti incerca ceva si cu un web la status sa vezi daca til cere, orice dar sa nu ii vorbesti tu.
Dar daca nu 'reactioneaza' inseamna ca el chiar nu te place si ar trebui sa te impaci cu ideea.
Poate o sa credeti ca e o prostie ceea ce am spus mai sus, dar fie ca ma credeti sau nu la mine cel putin a functionat MEREU si nu "am folosit-o" doar cu un baiat.
Sper sa auzim numai de biinelove struck Good luck :***

8 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

Spune-i să vă vedeţi şi aranjează-te, flirtează cu el. Dă-l pe spate! laughing
Baftă! kiss

| b3nYy a răspuns:

Buna. incearca sa il faci sa te iubeasca. fii amabila. fa-i complimente. fa glume. etc. si pe mess asteapta sa iti scrie el. bafta. fundita+vot? mersi mult.

| Denis_8063 a răspuns:

Pai il chemi afara in parc sa va plimbati pe malul unui rau sau undeva liniste si vorbiti si spune'i ca iesiti doar ca prietenii si mai invitati cativa amici si apoi tragel mai departe de grup si vorbiti deschis despre diverse chestii si te uiti la el atent sa vezi cum vorbeste se stramba pe ce ton vorbeste cu tine cum se uita la tine incearca sa flirtezi cu el da rnu fi insistenta daca va vrea sa flirtati el va continua daca nu continua inseamna ca nu vrea... nu fi insistenta si o sa-ti dai seama daca el te place sau nu dupa discutia asta. Bafta!

| Fluturass a răspuns:

Pai pentru inceput e bine ca te-a vazut nemachiata, asa cum esti cu adevar.Iar daca nu i-a placut, machiata nici atatwinking...eu zic sa-l uiti pentru ca din cate vad il doare`n fund.sad...

| Alexandru_9878 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa nu vb sa flirtezi cu alti baieti. poate se face gelos si-ti acorda atentiewinking

| Andreea_5345 a răspuns:

Scumpa,si eu am trecut prin asa ceva, adica orice fata mai devreme sau mai tarziu va trece prin asa ceva.Stiun cum te simti. Uite o sa-ti povestesc si eu o chestie si poate te ajuta la ceva. Eram boboaca si la ora de sport venea mereu un tip care avea antrenamente la baschet si eu bineinteles ca incepusem sa-l plac,stateam pe banca si ma uitam la el cum joaca si el a observat chestia asta si imi zambea,nici eu nu aratam prea bine(obosita,transpirata ca dupa o ora de sport) si pana la urma am facut rost de id'ul lui si la el ca tine nu vorbeam pe mess nici la liceu,doar imi zambea. Intr-o seara m-am aranjat mai frumos si am pus web'ullaughing prima cerere a fost de la el bineinteles, mi-a zis buna si din vorba in vorba a zis sa zambesc si a zis ca sunt foarte draguta. A doua seara am pus web'ul amandoi si ne jucam adevar sau provocarelaughing si ca provocare i-am dat sa-mi faca cinste cu un suc, am iesit la un suc si acolo ne-am cunoscut mai bine. Poveste e foarte lunga.Trebuie doar sa nu fii timida ci indrazneata. Daca vrei putem sa mai vorbim pe mess, ne mai dam sfaturi una alteialaughing daca vrei imi lasi un mesaj. Asa se intampla cand esti adolescent si mai ales fata si iubesti.Mult noroc! :*

| xynightwish a răspuns:

Se prea poate ca prima impresie sa fi fost importanta pentru el. Deasemenea se poate ca abordarea ta directa sa il fi speriat! Baietilor le place sa faca ei primul pas, sa cucereasca ei! Asa, daca ii oferi pe tava prietenia ta... cine stie ce crede? Lasa-l usurel o perioada, daca sunteti in cerc comun de prieteni fii cum spunea b3ny, dar nu il asalta cu prezenta ta, si nici nu pune pe altii/altele sa ii transmita sentimentele tale! Daca esti mai discreta va intelege ca e ceva serios in inima ta pentru el, nu doar un capriciu! Ai rabdare! Si daca nu si nu... umbla machiata si aranjata pentru urmatorul! :-)

| lovelyta explică:

Nu e chestia ca nu eram machiata sau asa. Adica nu mi-e rusine cu mine nemachiata pentru ca sunt naturala. Dar eu umblu ingrijit, adica cu parul pieptanat, in bucle lejere, inbracata frumos, de obicei fuste pentru ca asta sunt eu. Atunci aveam parul murdar si eram uratel imbracata si eram machiata urat, nenatural.