| JuliaMe06 a întrebat:

De cand a inceput scoala a inceput sa imi placa mult de un baiat.La inceput mai putin, iar pe parcurs sentimentele mele au tot crescut pentru el. Idee este ca noi nu ne cunoastem foarte bine, avem doar prieteni comuni. Eu i-am dat follow pe Instagram si like-uri, dupa care el mi-a dat cerere pe Facebook si inima la o poza.O prietena care il cunoaste mi-a spus ca "e luat" si ca "combina o fata". Nu pot sa nu ma gandesc la el macar o zi, il plac foarte mult si m-am gandit de mai multe ori sa ii scriu, dar imi este frica.Suntem la acelasi liceu si il vad aproape in fiecare zi, totusi inca nu mi-am facut curaj sa ii spun ceva, sau sa ii scriu. Ati putea sa imi dati cateva sfaturi? Ce as putea sa ii scriu, sau cum sa ma comport in preajma lui? Daca mi-a dat cerere si inima totusi i-am captat cumva atentia, s-ar putea sa ma placa dar sa fie timid? Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Ti-a dat inima la poza?! Aweee ce dragut! Auzi, dar de unde stii ca acea prietena nu ti-a spus asta doar pentru ca este invidioasa? Humz, Humz? Nu ai de unde sa stii asta. Poti sa`i scrii pe net, daca fata in fata esti mai timida, daca vrea sa mearga cu tine pana la nu stiu ce magazin sa te ajute cu o parere sau ca ti`e friga sa te duci singura si nu ai cu cine merge happy Sau sa-l inviti la o simpla plimbare. Te comporti cum te comporti de obicei, de ce ai proceda altfel? Daca te place, te va placea asa cum esti tu.

2 răspunsuri:
| Iubireaunuianonim a răspuns:

Eu zic sa incepi cu un hei!

| Iubireaunuianonim a răspuns:

Sincer si la mine si la crush a inceput la fel, mi-a dat cerere pe Facebook si i-am acceptat, apoi a inceput sa imi dea,, ador'' la poze.Si intr-o zi am vazut ca m-a adaugat pe snapchat, i-am acceptat si intr-o seara am trimis un snap cu,, Careva cu chef de vorba" si el mi-a raspuns si am vorbit 4 ore la telefon si dupa am vorbit tot mai mult.Eu zic sa ii scrii tu, fa tu primul pas si nu o sa regreti!?