| loca05 a întrebat:

De cand a inceput semestrul doi am remarcat un baiat din liceu pe care il stiam din vedere,dar de data asta l-am vazut intr-o alta "lumina".Cred ca m-am indragostit de el in ciuda faptului ca daca am schimbat cateva cuvinte.Nu ne cunoastem.nu stiu ce ar trebui sa fac,ca sa ma bag cu el in seama si macar sa ne imprietenim daca nu e sa fie ceva mai mult .Ceva sfaturi pentru mine?

7 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

Uite o sugestie buna, dar putin mai complicata. Vezi cu ce colegi sau colege mai merge el spre casa, daca sunt si cateva fete, poti sa te imprietenesti cu ele, prin alte colege, de obicei asa se intampla si intr-o zi iti schimbi putin traseul si mergi cu ele acasa, inclusiv cu el. De aici intrati in vorba despre profi, trebuie sa aveti macar unul in comun, ore, profil si apoi lista de subiecte de discutie se poate ''largi".
Daca esti mai indrazneata poti afla cum il cheama pe facebook, ii dai cateva like-uri, unde sa nu apara poze numai cu ellaughing si de aici mai puteti intra in vorba.
Sper ca te-am ajutat putin.
Bafta!

| loca05 explică (pentru 女明DongRi):

Stiu traseul sau spre casa, dar nu e genul de persoana care sa mearga in gasca mare acasa merge de obicei cu alti baieti.nu prea stiu ce sa fac,faza este ca ma gandesc destul de mult la el, o sa sune ca si un cliseu dar parca nu vad sa apara cineva mai bun decat el, sa aiba toate calitatile lui.il am la prieteni pe facebook, i-am dat likeuri la cateva melodii si la cateva poze(nu la multe) si el mi-a dat mie likeuri la cateva melodii.nu stiu ce sa fac pentru ca nu e genul de persoana din cate am inteles care sa se bage asa in seama cu orcine nu e un ratat care agata fete pe facebook.e destul de complicat.iti multumesc in orice caz pentru sfat.astept inca o chestie ca in filme in care, ma impiedic si el ma ajuta rolling on the floor))).

| 女明DongRi a răspuns (pentru loca05):

Toate ne dorim asta si te-am sfatuit intocmai pentru ca si eu sunt intr-o situatie similara cu a ta si am facut la fellaughing).
Ehh, fata de tine, eu am aflat ca de fapt era un ratat, insa unul foarte frumoslaughing

| loca05 explică (pentru 女明DongRi):

Imi pare rau.eu am aflat ca are prietena din pacate, dar lasa prince charming o sa apara! sper ca si pentru tine >big grin

| 女明DongRi a răspuns (pentru loca05):

Cine stie daca relatia lor e de durata...day dreaming laughing
Oricum bafta la cautat si multumesc de asemenea pentru incurajare!big grin

| Ovydiw a răspuns:

Sa deveniti prieteni mai apropiati si apoi o sa deveniti iubiti...

| loca05 explică (pentru Ovydiw):

Nu este atat de usor.laughing