| Bankjus a întrebat:

de cateva zile am incercat s intru p ID meu de la Yahoo, si mi-a aparut k nu e bun passwordu. am dat pe "forgot password" am raspuns la intrebari, si imi apare k "your account has been locked " cica pentru 12 ore. Bun, peste 2 zile am incercat iaras aceas poveste ce pot sa fac? (in afara de un ID nou) de ce mi se intampla asta? straight face Va rog sa ma ajutati!

1 răspuns:
| nashu40 a răspuns:

Salut.
Cineva tot incearca sa intre pe ID-ul tau, posibil sa-ti fi spart deja parola. Cand scrii parola de 4 ori sau nu stiu cat gresit, messenger-ul se blocheaza pentru cateva ore.
Am patit si eu acum cateva zile, noroc ca am tinut minte intrebarile straight face
Asta se intampla din cauza unor "prieteni" care umbla cu tot felul de programe de spart parole.
Incearca iar si ai grija cand dai pe "forgot..." sa treci atent si corect toate etapele.
Succes!