| catalush11 a întrebat:

De cateva zile ma doare o masea care este cariata, dar ma doare doar cand calc pe ea. Durerea a aparut dupa ce am bagat o bucatica de paine si am apasat pe ea. Ea pana acum nu m.ai ma durut. De cateva zile iau amoxacilina(antibiotic) si observ ca nu m.ai ma doare asa tare cand apas pe ea. Mama a zis ca am infectie, si daca am infectie dentistul nu are ce sa imi faca. AJUTOR! Ati trecut si voi prin astfel de dureri?

Răspuns Câştigător
| trixiiie a răspuns:

Pff. Îmi pare rău de tine, durerile de măsea cică sunt cele mai nasoale. Ele și durerile de unghii, parcă.
Tatăl meu a pățit-o. Într-adevăr, dacă îți administrează antibiotice puroiul va trece și apoi vei putea merge la dentist. Și e adevărat și că te trimite acasă dacă ai puroi, cu tratament ca să scapi de el.
Îmi pare rău pentru tine sad.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca mama ta nu e dentis nu e in masura sa isi dea cu parerea, asa ca cel mai bine consulta un medic

| Diabolik94 a răspuns:

E bine sa iei antibiotic doar atunci cand infectia vizibila la nivelul gingiei(ai gingia umflata?). Continua medicamentatia cateva zile si apoi mergi la dentist.Bafta!