| catalush11 a întrebat:

Am si eu o MARE problema! Am o masea cariata iar in urma cu cateva seri mancam pe partea cu respectiva masea (care ce-i drept nu ma durea DELOC) dar, la un moment bagat putina paine pe masea, si dintr-o data ma apucat o durere groaznica! Si durerea o am si azi, dar am uitat sa precizez ca ma doare doar cand calc pe respectiva masea, altfel nu ma doare. Durerea aceasta o am de circa o saptamana, ce-i drept s-a mai diminuat, dar de cateva zile iau antibiotic (amoxacilina) din 8 in 8 ore. Nu mi-a aparut inca nici o punga cu puroi, mama a zis ca sigur e infectie, dar pe mine ma sperie faptul ca nu mi-a aparut nici un abces(daca asa se scrie). am terminat deja o folie de 10 pastile da amoxacilina, mai am 10! Maseaua nu este de minte! Va rog ajutati-ma! Este ok sa merg inainte cu antibioticul, ma ajuta cu ceva? Oare este doar o infectie?

Răspuns Câştigător
| JomelaMaya a răspuns:

Heii... durerile de măsea sunt incredibil de groaznice, eu una am avut multe probleme cu ele si la fel ca tine am luat tot felul de medicamente si antibiotice care au facut bine pe moment, dar dupa ce m-am dus la dentist, am avut mare surpriza ca mi-a extras doua masele si acum am acolo loc liber, am 16 ani si cia numai la 18 ani pot sa-mi pun masele din alea, habar nu am cum si eu zic sa faci cumva sa mergi cat mai repede la dentist sa nu regreti dupa ca nu ai facut-o, eu chiar am regretat...