| Adinutzzaa a întrebat:

De cateva zile simt ca am o febra musculara la ovare. Menstruatia luna asta si luna trecuta nu mi a venit. Prima menstruatie a fost pe 21 mai anul acesta.
Cand ma intind ma doare, cand ma ridic la fel.
Va rog ajutati-ma cat mai repede.

3 răspunsuri:
| Ritsuko a răspuns:

Du-te la MEDIC! Fa asta cat mai repede sau consecintele pot fi mari.

| Adinutzzaa explică (pentru Ritsuko):

Mi s a mai intamplat asta si mama mi a spus ca nu e nimic grav. Dar menstruatia nu mi a venit luna asta. Dar numai can d ma incordez mi se intampla asta si cand ma intind sau ma ridic. atat. Si m ai am dureri de ovare de cateva minute.

| Ritsuko a răspuns (pentru Adinutzzaa):

Eu am avut niste dureri de genul asta de nu ma mai puteam ridica si aproape ca innebunisem adica durerile erau atat de mari incat credeam ca se trage linielaughing. Atunci a venit mama si dupa am inceput cu ceaiuri de tei, de musetel care sa mai calmeze.Iar cand nu a mai mers a incalzit apa intr-un mare fel de aproape puteai sa topesti ceva si a pus-o intr-o sticla, apoi am stat cam o ora pe o parte tinand-o.
DAR daca ai probleme hormonale incearca niste ceai de sunatoare, mai stabilizeaza lucrurile.(Am trecut si prin asta.)