| Duluman2002 a întrebat:

Bună, de ce mereu când mă întâlnesc cu cineva începe să-mi bată inima puternic ( de parcă mi-ar fi frică)? Uneori simt că mi-e frică că nu găsesc un subiect de discuție sau că nu mă bagă în seamă acea persoană. Și uneori simt că sunt într-o stare de monotonie, adică nu mă prea simt fericit cu adevărat mai surâd uneori dar simt că nu îmi mă pot exterioriza și uneori am impresia că nu o să reușesc. De ce reacționez astfel?

4 răspunsuri:
| MistretulPufos a răspuns:

Pentru ca esti timid si n-ai incredere in tine

| Duluman2002 explică (pentru MistretulPufos):

Si cum rezolv asta?

| Silkin_Ana_1995 a răspuns (pentru Duluman2002):

Eu cred ca poti incerca sa vorbesti cu prietenii tai ai des, iar celui mai bun camarad sa-i spui secretele tale, fiind sigur ca nu te va trada. Iti recomand toate astea, pentru ca, cred, tii toate problemele in tine lucru ce nu iti da voie sa te simti normal. Stiu ca suna ciudat sfatul dat de mine in acest moment, dar incearca sa-ti scrii toate problemele pe o foaie, iar apoi sa-i dai foc sau sa o rupi bucatele mici, mici, mici. Aceasta va lucra, sau poti sa-ti incepi un jurnal. Mai am inca multe recomandari, insa daca iti mai trebuie, scrie-mi in privat. happy Succese. happy

| MistretulPufos a răspuns (pentru Duluman2002):

Tine o postura buna si zambeste, asta iti va da mai multa incredere in tine, ai putea sa te gandesti la calitatile tale si sa incepi sa te iubesti pe tine insuti mai mult si sa nu iti pese ce zic ceilalti din jur, du-te afara cu prietenii si cunoaste persoane noi, baga in seama straini, pana la urma o sa ai incredere in tine