| Euuw a întrebat:

Buna ...de ceva timp incoace mi s-a pus pata pe slabit. de vreo 6 luni am incercat aproximativ 14 dieta der n-am reusit sa le duc pana la bun sfarsit. Ma gandeam sa imi fac un grup de fete si sa ne motivam, incurajam una pe alta. Eu as vrea sa slabesc ca 10 kg, am 1. 70 si 60kg, 16 ani...cine se baga?batting eyelashes astept raspuns

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

In primul rand la inaltimea si greutatea ta eu zic ca esti ok iar 10 kg mi se pare ca e mult daca dai jos. Nu de alta dar dupa aceea vei arata ca o scandura. Dar asta e treaba ta. Apoi degeaba ti dieta daca nu faci miscare deloc. Trebuie sa existe un echilibru intre cele doua daca vrei cu adevarat sa slabesti. Si da e o idee ok sa faci parte dintr-un grup de genul asta dar daca tu nu te motivezi singura nimeni nu o poate face. Totul trebuie sa vina in primul rand de la tine si dupa aceea de la altii

| Euuw explică (pentru Dana211):

Eu am nevoie de spijin in legatura cu dieta. Atata timp cat tin dieta mi se pare absolut normal sa fac sport deoarece eu as vrea sa ma si remodelez...
5-6-10 kg, oricat numai sa ma cred eu ok. 10 mi-am propus eu dar ramane de vazut. 70% diferenta vreau sa vina din partea sportului nu din dieta.happy

1 răspuns: