| Stefaniahruhlaw a întrebat:

De ceva timp, mai exact 1 saptamana ma frământă o chestie, aceea că nu am rabdare cu mine.Nu mai am rabdare cand vad ca trece timpul foarte incet, când ma plictisesc uneori acasă, când stiu ca mai am inca 5 ani de studii pana voi ajunge cineva si astept să fiu la munca, pentru a sti că sunt realizata atata profesional, financiar cat si spiritual.Chiar daca sunt student, parcă nu mai am rabdare, imi gasesc greu locul.Ce as putea face in aceasta situatie?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar gandeste-te ca esti cineva si acum. Indiferent de moment tu esti cine esti acum. Ce o sa faci dupa ce trec anii? O sa muncesti? O sa stai 8 ore in fiecare zi la lucru si vi apoi seara acasa? Nu ai vrea sa stai cu familia sau sa stai in fiecare dimineata undeva pe terasa in timp ce iti bei cafeaua? Sa plimbi cainele dimineata? Sa ai grija de o pisica?

Ai tot timpul din lume, ai grija la fiecare moment, vezi efemeritatea lucrurilor si lumea o sa se schimbe happy

Fa ca banii sa munceasca pentru tine, nu invers.

| Stefaniahruhlaw explică (pentru DoarBogdan):

Iti multumesc pentru raspuns, chiar mi-a fost de ajutor, pentrh ca m-a facut sa reflect acestor aspecte carora nu le am oferit importanta

| DoarBogdan a răspuns (pentru Stefaniahruhlaw):

Oricand happy

4 răspunsuri:
| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Poți găsi ceva de muncă în timpul liber.

| Nonolita a răspuns:

Pentru tine timpul trece greu? Pentru multa lume trece prea repede.
Daca vrei sa ajungi "cineva", te pui cu burta pe carte, studiezi mai mult decat colegii, nu te plictisesti acasa.