| anonim_4396 a întrebat:

De ceva vreme unghiile mi se tot despica in 2 sunt foarte sensibile. Azi mi-am cumparat de la kallos un lac ce contine calciu. E de culoare verde. Voi ati folosit acest lac? Ce parere aveti?

6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

De regula se intampla asa ceva cand ai lipsa de calciu in organism.
Intra pe google tasteaza remedii naturiste pentru ruperea unghiilor si poti incerca diverse metode.Sunt testate si dau rezultate.Succes!

| LaMisto a răspuns:

Si eu am problema aceasta...am incercat tot felul de lacuri dar tot ajung sa se rupa...intr un final

| irinelu_9484 a răspuns:

Eii nu ajuta lakul cel ca am folosit si eu la mine tot se despika si oricum se rup pin la urma...salvarea mea e sa le am vopsite mereu si asa nu se rup

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu folosesc acest calciu si este bun.incearca sa foloseste tot de la kallos calciu pentru constructia unghiilor o sa le faca mai groase asa... bafta!

| darkangel_2966 a răspuns:

Si eu am aceasta problema dar numai in anumite perioade de obicei cand sunt stresata, idea e ca nu m-au ajutat niciodata lacurile dar de obicei iau eu calciu efervescent cand am asemenae probleme si cam in 2 saptamani mi se refac unghiile, pentru ca problema tine de lipsa de calciu pe care o ai tu chiar daca se manifesta numai la unghii