| macovei1roxana a întrebat:

Bună!
De o perioada lunga (aproximativ 2 ani), plac un băiat cu care ma înțeleg super bine, nu prea vorbim ca ne mai balbaim, când ne vedem avem contact vizual... Și nu știu...
Azi i-am zis că-l plac. Și mi-a spus "ok"... Ce înseamnă "ok-ul" asta? Sa mai încerc sa vb cu el, sau sa o las la o mica prietenie?

4 răspunsuri:
| isemilia a răspuns:

Eu spun sa lasi lucrurile sa vina de la sine. Daca te place si el, va face urmatorul pas, daca nu, ramaneti prieteni. Poate nu s-a asteptat la aceasta si nu stia ce sa spuna. Daca era zero interes, ti-ar fi spus sa continuati ca amici. Eu una, cum ti-am spus, sunt de parere ca s-a pierdut pe moment, insa doar el poate sti. Lucrurile vor veni de la sine, cu siguranta. Felicitari pentru initiativa si pentru curaj, sper sa se termine totul cat se poate de bine, pentru ambii din voi.

| Maria28082019 a răspuns:

Eu zic ca dacă ti-a zis doar ok sa nu te dai bătută poate băiatul a fost timid sau chiar nu a știut ce sa iei zică în momentul accela.
Eu zic sa mai încerci și sa nu te dai bătută dacă chiar va place unu de altul o sa fiți impreuna.
sti vorba aia ce iti este scris în frunte nimeni nu-ti poate lua
bafta și aștept mesajul tău sa îmi spui a decurs.

| macovei1roxana explică (pentru Maria28082019):

OK happy mersi! Mai încerc, dar nici chiar sa fiu insistenta...

| macovei1roxana explică:

Detalii noi :
După ce i-am spus ca îl plac, i-a cerut nr meu de telefon verișoarei mele (care e in clasa cu el). Dar nu mi-a dat mesaj, asa ca i-am dat eu azi și asa a fost conversația Noastră "hey" - "hey"- "cf"-"bine"... Ajutor