| Anisoara444 a întrebat:

deci am in clasa un coleg care il plac(nu cred ca stie).Il plac cam de 1 an jumate.Chiar de Craciun,el trebuie sa imi faca cadou mie la scoala(deci ma simt norocoasa).De cand a aflat ca trebuie sa imi faca cadou,se tot uita des la mine, ma tachineazaa as putea spune, mai mult.Chiar nu de mult m-am dus la tabla si cand am venit inapoi isi trecea mana prin frizură insistent(si din cate stiu e un semn cand face lucrul acesta).El e genul de baiat care analizează.E baiat de familie mai mult,la fel ca mine. Oare să insemne ceva lucrurile astea? apropo, nu are iubita, si nu prea vorbese cu fetele.Mentionez ca si pe alte fete le tachineaza, insa nu mult pentru ca e mai timd

3 răspunsuri:
| Socke a răspuns:

Un coleg *pe care il plac.PE care il plac.
Incearca sa te dai un pic la el si vezi ce reactie are poti sa-i dai si un mesaj pe WhatsApp,Messenger,etc... Daca te baga si el in seama posibil sa te placa.Dar foarte posibil sa fie dragut cu tine, doar pentru ca trebuie sa-ti dea cadoul ala de Craciun(Secret Santa, presupun). Adica o sa-ti dea ceva, dar adauga si un strop de simpatie(sa fie parte din cadou)
Dupa Craciun, vezi daca te baga in continuare in seama. Daca nu inseamna ca nu te place.Baga-l tu in seama si vezi ce reactie are.

| Anisoara444 explică (pentru Socke):

Nu cred ca ar fi genul de persoană care e dragut doar pentru ca imi face cadou.El știe că eu nu știu

| Socke a răspuns (pentru Anisoara444):

Nu trebuie sa nu stie ca tu nu stii. Poate daca avea alta colega atunci era si cu ea draguta. acum da-te si tu la el si vezi cum se comporta dupa Craciun