| danyyyel a întrebat:

Pai cu ce sa incep... va spun o poveste de adormit la amiaza...
Pai plac o fata de mai mult timp(1 an), nu stiu daca ea ma place... prietenul comploteaza(laughing) ca eu sa'mi intalnesc privirea cu a ei... si din prostie reuseste...anult trecut ( in clasa a VII) toata clasa am jucat jocul "Ingerasul"( adica se amesteca biletelele cu numele fiecaruia din clasa si apoi fiecare coleg/a scoate un biletel si acelei persoane de pe biletel trebuie sa faci un cadou de Craciun...) si mie mi-a cazut sa'mi faca cadou un baiat(nu-l jignesc dar are vreo 78-79 kg acumlaughing) si mi-a facut cadou un parfum si o rama cu poza celei cio plac si din nervi(nu stiu cum sa le spun ) am aruncat rama si acum regret(cred ca ii in proces de descompunere) acum mi'e frica sa vorbesc cu ea la scoala si pe mess...si as vrea sa merg la un concurs la care participa si ea ( CHIMEXPERT e exclus ca profa imi poarta pica ca anul trecut am mers la CHIMEXPERT si nu am mai mers la concurs tot de chimie si acum ii e ciuda ca da cate ori merg la tabla pentru o problema sau formula nu stau mai mult de 4-5 minute...nici nu trebuie sa ma gandesc ca stiu sa o scot la capat si de fiecare data cand termin se uita urat la mine ca am facut corect) as vreea sa stiu daca este in clasa a 8 vreun concurs la geografie sau tehnologie sau alta materie...crying ...pai ce sa fac sunt in clasa a VIII si imi vine sa ma arunc de pe podlaughing...va rog serioazitate ...raspunsul care ma scoate din sunt ia fundita ...multumesc anticipat si sper ca va placut povestea...
Dupaamiaza buna...laughing
danny

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Danyyyel intrebarea ta se imparte in 3 parti si anume:
1.-Placi o fata dar de un an nu ai reusit sa-i comunici interesul tau pentru ea. Pentru aceasta cred ca este bine sa comunici pentru ca, s-ar putea sa-i placa si ei de tine si ar fi pacat sa nu deveniti prieteni, mai ales ca sunteti in aceeasi clasa. Daca te respinge vei putea sa-ti indrepti atentia spre o alta domnisoara care ar putea sa-ti fie prietena, dar daca veti fi amandoi pe aceiasi lungime de unda, nu vei avea decat de castigat;
2.-Faptul ca ai aruncat rama cu poza fetei ce o placi, doar pentru faptul ca ea ti-a fost oferita de o persoana "corpolenta" pentru varsta voastra, nu spune prea multe lucruri bune despre tine, mai ales ca omul nu trebuie judecat dupa aparante ci, dupa modul in care se comporta si cel in cauza a dovedit ca, te cunoaste si a vrut sa-ti ofere o bucurie, iar tu ai reactionat subiectiv doar pentru faptul ca, nu-ti doreai ca acel cadou, sa-ti fie oferit de colegul, care se pare ca te cunoaste foarte bine. Este normal sa regreti acum, pentru ca ti-ai dat seama ca ai gresit si se pare ca incepi sa te maturizezi si acest lucru este pozitiv.
3.-Daca vrei acum sa participi la acel concurs, este important sa-ti ceri scuze de la profa ta si sa-i explici de ce nu ai participat la concurs, in anul precedent. Daca intr-adevar esti bun la materia respctiva ai sanse sa te lase sa participi la concurs insa, de aceasta data trebuie sa dai exemplu de responsabilitate si sa-ti acorzi o sansa sa te situiezi pe o pozitie cat mai buna, chiar daca vrei sa participi la acest concurs pentru ca vrei sa fii aporoape de febletea ta.
Fii tu insuti si comportate normal si atunci cred ca vei avea o sansa si cu fata pe care ti-o doresti ca prietena, pentru de "iubita" e prea devreme sa te gandesti ca va accepta sa-ti fie, tinand seama de varsta voastra mica.
Sa cresti mare, sa fii fericit si sa dovedesti ca, esti un om care isi doreste sa fie bun si corect in toate situatiile. Mult noroc si succes.

3 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Ce-ti pot spune e decat sa-ti traiesti viata, pentru o fata nu se merita sa te omori, in plus de asta fiind in clasa a 8 a, eu zic ca invatatura e mai buna acum decat o indragosteala care iti ia mintiile...eu iti doresc bafta si o dupa amiaza cat mai linistitahappy

| juniper a răspuns:

Zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz.
Hoh... ce? Nu am fost atenta laughing

| Christyne a răspuns:

Te-ai gandit vreodata sa ii zici ceea ce simti? Poate ca si ea te place.
Sau iti e frica de vreun refuz.
Eu zic ca nu ai nimic de pierdut.Decat sa stai sa te foiesti in fata ei eu zic sa fi barbat si sa iti exprimi sentimentele fata de ea.
Va aprecia asta...sinceritatea e in top 3.
Fi barbaaat! Du-te la ea cu cun tandafir alb(sinceritate) sau rosu(pasiune) si spune-i ceea ce simti.
Succes!:*