| Iubirik_Roxanik_1995 a întrebat:

Deci am o mare problema!
La scoala ne-a mutat fata baiat si pe mine na pus in banca cu cel mai nesuferit copil din toata scoala.cea mai nasoala parte e ca eu stateam in banca cu cea mai buna prietena a mea, iar acum imi este foarte greu. Vreau sa ma mut inapoii cu ea...dar diriga nu ma lasa..am incercat toate metodele dar nu reusesc sa o conving sa ma lase sa ma mut dar nu vrea sub nicio formaa....ma deranjeaza si in ore vorbeste intruna cu alt coleg nu inteleg nimic la ore profesorii se tipa mereu la el dar nu taceee deloc nu stiu ce sa ma fac.Va rog vreau o metoda de a o convinge pe diriginta!

5 răspunsuri:
| SimonaQs a răspuns:

Spunele parintilor sa discute cu diriginta.

| ion1731 a răspuns:

Spune-le parintilor, si cheama-i la scoala sa vorbeascaei cu diriga. In acest caz diriga va fi nevoita sa faca ceva, daca nu va fi nici asa de acord, du-te cu parintii la directorsi se va rezolva, accepta varianta cu alt baiat sa te mute, nu anume cu prietena ta, lasati voi lgbt ( cauta pe wiki daca nu stii ce-i asta )- nu te supara, varianta fata-baiat e buna- ajutor reciproc etc. plus o prietenie durabila care va poate duce si la casatorie happy

| SierraTomphson a răspuns:

Asa patesc eu la ora de romana. Ma muta langa un baiat, cand el racea ii spuneam profesoarei sa ma mute, caci nu voiam sa racesc si eu. Profesoara ma lasa sa stau cu prietena mea. Am fost cuminte cam o saptama sau doua ( nu vorbeam cu colega, eram activa la ora...) dupa nu ma mai mutat de acolo.

| Iubirik_Roxanik_1995 explică (pentru SierraTomphson):

Dar daca vine diriga in clasa si ne vede mutati incepe sa se urle si trebuie sa ne mutam..si eu eram activa si nu vorbeam cu prietena mea.aa si maicamea a zis ca nu vine la scoala.

| Juni_Smecherutzu_1977 a răspuns:

Cheamo pe maica-ta la scoala si zii sa vorbeasca cu diriga ta...nu e neaparat sa te mute cu pretena ta...cu una mai cuminte happy