| anonim_4396 a întrebat:

Deci...
Am o prietena ( suntem de la gradi împreuna ) si ne înțelegem foarte bine. De când am crescut mai mari tot ne certam. Ea mereu se da in spectacol in fata băiețiilor iar băieții nu ii spun nimic. Ana o cheama. Cealaltă prietena, Angi mereu spune ca toți băieții din clasa o plac si ca ea este talentata la desen ( cea mai talentata din clasa ) si nu îmi place chestia asta. Mereu face Glume ( care Sunt neamuzante ) iar ea rade singura. Mereu vrea sa fie diva si fata aia care ii cea mai populară. M-am saturat sa ma folosească. Va rog Spune-ți ce sa fac? Dacă nu as mai vrea sa fiu prietena ei as cam fii exclusă din tot. Va rog mult. Funda cine are cel mai bun răspuns!happy

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

O prietenie sinceră se bazează pe comunicare. Vorbește cu ea despre cum te simți și cum puteti sa treceți peste neînțelegeri. Oricum, un prieten adevărat iubește oricând și în nenorocire ajunge ca un frate. Doar tu iti poti da seama dacă e așa.