| anonim_4396 a întrebat:

Îmi place de un băiat dar el Vb cu alta fata pe skipe. Fost aceia este bff-ul meu(Ana). Ea crede ca este ea mai populară din clasa si cea ma amuzanta. Si mereu face Glume proaste si el rade ( la unele), si asta ma face sa ma simt prost. As vrea sa stiu cum sa ma fac sa ma placa?
2. eu sunt talentata la desen si as putea sa fac multe lucruri. Dar am unghiile mici si late si mi Rușine sa le arat. Așa ca mereu mi le ascund si nu pot face nimic. Voi vi le ați ascunde dacă v ar fi mici?
3. Ana mereu rade cu băieții si as vrea sa nu mai fiu timida. Oare ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Nu e cazul sa te rusinezi cu unghiile tale. Sa stii ca toti avem mici defecte si imperfectiuni fizice si trebuie sa invatam sa le acceptam. Nimeni nu intruchipeaza perfectiunea pana in cel mai mic detaliu draga mea. Gandeste te doar la calitatiile la talentele tale si la omul frumos care esti. Ai multe de oferit si daca baiatul acela nu vede lucrurile astea atunci chiar nu merita atentia ta. Nu e musai sa fii o extravertita si o dezinhibata ca Ana. Fii tu insuti in orice situatie si simte te bine in pielea ta. Sigur or sa fie destul baieti care sa te remarce.

3 răspunsuri:
| miry22 a răspuns:

1. nu trebuie sa il faci sa te placa. daca nu te place asta e, sunt multi baieti pe lumea asta asa ca tu preocupa-te de scoala, lasa baietii. iti vei gasi pe cineva, nu umbla dupa el ca o sa iti para rau. fa-te ca nu te intereseaza si nu le da importanta.
2. nu trebuie sa ii fie rusine. adica nu toata lumea are unghii frumoase. dar daca crezi ca e important ai putea sa te dai cu o pila pe marginile unghiilor si taie colturile.
3. Ana e o c! nu trebuie sa stai cu baietii si sa le faci glume. pentru ce? tu fa-te frumoasa pentru tine, ca asa iti place nu pentru altii si invata bine! Lasa baietii. ei nu au importanta :*

| Fruits a răspuns (pentru miry22):

Stiu dar mereu ma cert cu Ana si când nu mai suntem prietene parca toată clasa se întoarce împotriva mea. Eu am fost cu un băiat din clasa ( si îmi pare rău ) si după ce m-am despărțit de el, toată clasa m-a batjocorit. Nu stiu ce sa mai fac cu Ana. Noi suntem intr-un grup de 4 fete ( bff) si Angi ( o prietena din bff) numai despre ea Vorbește. Parca ea este dumnezeul pe Pământ.

| Fruits a răspuns (pentru Fruits):

Am trecut peste asta, nu mai îmi place de nimeni si sunt mai fericita. Ms!