| Anutza_9378 a întrebat:

Buna!
Deci am o problema daca pot spune asa: Vara asta cand am fost la matusa mea...(sta in alt oras) m-am combinat cu un baiat de pe acolo dar pe care nu l-am placut prea mult...si pana sa plec m-am despartit de el dar el totusi ma suna in fiecare zi si imi spune ca ma place si ca vrea sa fie cu mine dar e prea mare distanta intre noi si nu putem fi impreuna.
Deci ce parere aveti? Adica eu acum sunt cu un baiat pe care il plac de mult timp si de care nu vreau sa ma despart. dar in ultimu timp nici nu mai vorbeste cu mine.
deci sunt 2intrebari:
1. Ce parere aveti de situatia cu fostul prieten?
2. Ce parere aveti de situatia cu actualul prieten?

Răspuns Câştigător
| CactusFlower a răspuns:

Deci... Zici ca respectivul nu mai vorbeste cu tine? Inseamna ca nu te mai vrea. Poti sa-l placi si sa-l iubesti pana peste cap, caci din moment ce el da astfel de semne(si sunt semne clare ca nu te mai vrea)poti sa-ti iei "pa" de la el.Care e fostul, care e actualul nu am inteles, dar pot sa-ti zic ca ala din celalalt oras poate chiar te place, chiar daca nu prea il placi.
Sa nu mai zici ca e prea mare distanta si nu puteti fi impreuna.Ba puteti, oricat de mare ar fi, dar trebuie sa aveti vointa si o MARE INCREDERE unul in celalalt. Poti vorbi cu el, si daca crezi ca esti in stare de relatie la distanta, nu-l lasa balta. Dar, daca in inima ta nu e fel de sentiment fata de el, mai bine nu-i da sperante false si spune-i ca asta e situatia.
Daca vrei sa fi cu ala de la matusa, nu ar fi rau, fiindca te place(daca cu adevarat, trebuie sa-ti dai seama din comportament, si asta nu e greu). Dar daca nu vrei, fa ce ti-am spus.Cat despre alalalt, mai bine lasa-l...Nu e singurul pe care poti sa-l placi, sunt miliarde, inca si mai si decat el.Asa o sa fie cel mai bine. Sper ca ti-am fost de ajutor. Take care!:*

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Distanța răcesc relațiile.
Actualul de ce nu mai vorbește cu tine?
Undeva este o problemă și trebuie rezolvată, tu ești în măsură.
Pa, pa.

| VanillaBear a răspuns:

Hello anuta!
1.Fostul prieten mi se pare ca a fost o "jucarie trecatoare". Multe fete, baieti cand merge undeva gen la tara, in alta tara, la o matusa/unchi si isi fac un grup temporar de prieteni se baga cu un tip/tipa de dragul de a nu fi singuri. Odata ce pleci de acolo sentimentele care poate nu au fost niciodata acolo raman in acel loc. Daca nu iti place de acel baiat cand te mai suna, ecplica-i situatia si cred ca va intelegehappy
2. Poate ca actualul tau prieten are niste probleme care il macina sau lucruri pe care nu ti le poate impartasi. Iarasi, cea mai buna solutie este sa discuti cu el.
Daca nu discuti cu el si doar privesti din exterior incercand sa presupui care ar fi problema nu rezolvi nimicbig grin
Discuta cu el!

Sper ca totul sa mearga bine happy

xoxo Vanilla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai parerea mea este ca sa fii cu actualul ca daca fostul nu mai vorbeşte cu tine ıseamna ca nu te mai vrea cu actualul sa mai comunici cu el mai mult ca sa-ti fie mai aproape succes! Fundabig grin