| Fuck Googăl. Ask me! a întrebat:

Deci... ce parere aveti de oamenii "stangaci"? Credeti ca avem dezavantaje? Sau e ceva ciudat la noi? De cate ori ma vede cineva cu ce mana scriu se mira si zic ca trebuia sa ma invat de mica cu dreapta. thinking Si de ce oare suntem stangaci? Fundita.

Răspuns Câştigător
| PennyLane a răspuns:

Suntem stangaci pentru ca organismul nostru e controlat de emisfera dreapta a creierului, aceasta fiind mai dezvoltata! (Caile se incrciseaza). Adica o persoana ca noi, in general,
- este increzatoare in fortele sale;
- ii plac filosofia si religia;
- este creativa;
- romantica si visatoare;
- poate intelege limbajul non-verbal;
- intuitia functioneaza la maximum;
- se gandeste mereu la prezent si viitor.
Deci, nu, nu trebuia sa inveti, atunci cand erai mica sa folosesti mana dreapta. Intr-un fel, te nasti cu asta.
Suntem priviti "altfel" pentru ca si tie ti se pare ciudata o limba necunoscuta, intelegi? Nu avem dezavantaje. Desi se spune ca oamenii stangaci traiesc mai putin... thinking

8 răspunsuri:
| JustMe a răspuns:

Nu cred ca e un dezavantaj, sincer chiar nu imi pasa de chestiile de genu. Am colegi care scriu cu stanga da n-am nimic cu ei. Se ma i gasesc altii care sa spuna"cum poti sa scrii cu stanga bha?" da nah nici aia n-o zic din rautate.

| vlaaddd a răspuns:

Daca va bateti cu un dreptati o sa i-o dati rau sad

| ambutisare a răspuns:

Nu e nimic ciudat la voi. Oamenii se mira sau se uita lung pentru ca nu vad in fiecare zi oameni stangaci si pentru ca ei sunt dreptaci si cand vad ceva diferit se holbeaza. Considerate mai diferit/a de ceilalti.
De ce sunteti stangaci? Pai spre exemplu tu cand ai inceput sa scrii ai inceput cu mana stanga.
Eu scriu cu mana dreapta, dar arunc cu mana stanga.
Deci e totul ok.

| ♥•♫raluks♫•♥ a răspuns:

Nu consider ca este un dezavantaj...cum dreptacilor le este usor sa scrie cu dreapta asa si stangacii scriu mai bine cu stangahappy

| 3u a răspuns:

Nu, nu e un dezavantaj de exemplu la volei e ff bine sa fi stangaci.
chiar daca eu scriu cu dreapta sper ca o sa invat sa scriu cu stanga.

| ghitza_2903 a răspuns:

Lumea se mira pentru ca majoritatea scriu cu dreapta si nu se pot imagina scriind cu stanga. Nu cred ca sunteti dezavantajati.Cunosc o persoana stangace care scrie mai frumos ca mine (eu sunt dreptace).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este nimic ciudat si nu este un dezavantaj din contra este un avantaj eu scriu cu ambele maini si ma descurf ffff bine si la volei ne foloseste dar si la batai...asa ca nu ti face grijiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este nimic ciudat si nu este un dezavantaj din contra este un avantaj eu scriu cu ambele maini si ma descurf ffff bine si la volei ne foloseste dar si la batai...asa ca nu ti face grijiwinking