| anonim_4396 a întrebat:

Deci. Cum sa incep. Nu mai pot. Pur si simplu cred ca o sa cedez pshihic. Simt ca imi pierd toti prietenii, adica asta se intampla, doar pentru ca am fost impreuna cu cineva, care era mai mare ca mine cu 4 ani, bine, nu ne interesa varsta. Ne intelegeam foarte bine. El asculta muzica rock/metal, si eu la fel, insa dupa ceva timp a auzit o mica "barfa"(care, bineinteles nu era adevarata) cum ca eu il mint si ca a gasit pe Ipad-ul meu manele. Ok, nu-mi pasa ca el ma face manelista, dar deja toata lumea a inceput sa faca asta. Credeti-ma ca e jenant, mai ales cand au inceput sa te lase toti prietenii si sa fii numita "manelista".
In ultimul timp am inceput sa vorbesc cu un baiat, care cred ca ma place, eu il plac, ma atasez foarte repede de toata lumea. De cand a aflat si el mica "barfa" ma ocoleste, la scoala nu ma saluta, si mi-a zis cineva ca face astea fiindca ii e rusine cu mine.
Nu stiu ce sa mai fac. Eu sunt genul de persoana care daca are o problema, nu spune nimic de ea, eu tin in mine. Sau poate ma eliberam pe jurnal, pana cand l-a gasit mama, vreau sa zic, aveam in el si chestii gen : "Gata, maine pun capat la tot. Ma omor, etc", apoi ea m-a dus la psiholog, si de atunci mi-am ars jurnalul.

Va rog ajutati-ma, nu stiu ce sa fac. Imi trec lucruri necurate prin minte. [suicid]

1 răspuns:
| Diana99Dia a răspuns:

Eu zic sa te calmezi putin.Nu incape in vorba sa te sinucizi.Astea sunt lucruri care li se intampla oricarui adolescent.Eu zic sa ii ignori, pentru ca nu o pot tine pana la sfarsit, o sa vezi ca peste cateva zile toti o sa uite si o sa fie ca inainte.Parca am citit mai sus ceva ca si cum si prietenii tai iti zic,, manelista".Ei bine ei ar fi trebuit sa iti fie alaturi ci nu sa te tachineze.Ei stiu ca iti face rau si te enerveaza si tocmai d-aia continua.Aceia nu sunt prieteni.Asteapta pana se linistesc spiritele ok?winking