| kopotoru a întrebat:

Buna ...deci fata de care imi place i-am spus pana la urma ce simt pentru ea, problema e ca noi am fost doar amici pana acum cand nu am mai rezistat si i-am spus ca o plac. Tot timpul cand i spuneam ca e frumoasa sau ceva mai romantic schimba subiectul. pana la urma i-am spus " de ce nu iti place cand iti spun ca esti frumoasa? Ea a raspuns : asa nu imi place! Si eu i-am zis : aa cred ca inteleg poate nu sunt persoana de la care vrei sa o auzi dupa asta a rupt toate legaturile cu mine m-a blocat pe facebook, nu mai raspunde la telefon etc, ca o ultima solutie i-am dat un sms in care i-am spus tot ce simt si am decis ca de azi nu o sa i mai scriu nimic, nu o sa o mai caut, daca vrea sa mai vorbim o sa ma caute ea eu i-am zis tot ce e de zis! dar sa nu ma caute cand e prea tarziu dupa ce o sa uit de ea! 1: am procedat bine? 2: credeti ca o sa ma sune?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fii sigur! Daca vrea te suna ea. Altfel, n-ai ce face!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai da. Daca vrea o sa te caute. Stai linistit. Nu iti mai bate capul atat. Ai procedat bine.