| anonim_4396 a întrebat:

.deci m am simtit asa prost azi...mergeam azi cu o prietena la magazin,, si era acolo un grup de baieti..si unul din ei zice ca: mai buna e prima, adica prietena mea, si altul zice ca : ce vb e buuna blonda, adica eu..si cand am iesit amandoua afara au zis ca ce fete frumoase...m au enervat, si asa nu am incredere in mine, ce trebuie sa comenteze din astea si sa zica ca aia e mai buna decat mine?

19 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Tie de asta ti-e? ca prietena ta e mai buna ca tine? pune mana pe carte ca iarasi va da doamna lucrare de control si iar nu stii nimic

| IloveME a răspuns:

Nu ai de ce te enerva, baietii au fost sinceri!
Au fost doi si fiecare au avut cate-o parere! deci nu poti fi geloasa pe prietena ta!
Fiecare cu parerea lui, nu poti fi pe placut tuturor la fel cum nici tu nu placi pe toata lumea!

| AnnaBebitza a răspuns (pentru IloveME):

Da' da eu nu vreau sa ma bazez pe fizic.ei de ce trebuie sa se ia de asta? ca doar nu numai asta conteaza..adica oricum primesc des complimente din partea barbatilor si am si un iubit care toata ziua imi face complimente.dar faza e ca atunci cand le primesc nu prea le bag in seama, 1. pentru ca nu am incredere in mine si 2. pentru ca stiu ca, caracaterul unei pers e mai important...in schimb daca imi zice cineva ceva de genul asta, cum am patit acum ma deranjeaza, nu stiu dc ca doar nu m a facut urata.

| stfnn a răspuns:

Daca ai pus la suflet asta ai peste 10 ani?
Apropo, erau indieni?

| AnnaBebitza a răspuns (pentru stfnn):

Dc? care e faza cu indienii

| ComatoseWine a răspuns (pentru AnnaBebitza):

Adica tigani.

| stfnn a răspuns (pentru AnnaBebitza):

Ma refeream la ciori.

| AnnaBebitza a răspuns (pentru stfnn):

Da.tigani

| Azµre a răspuns:

Bolnavi...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frumusețea e interpretată de fiecare diferit, la fel ca lumea din jur, nu trebuie să te aștepți de la oameni să posede păreri comune deoarece fiecare interpretează totul în mod diferit în funcție de care i-a fost educația, cultura etc. Trebuie să te iubești și să ai încredere în sine, asta contează! Noi vedem în oglindă ceea ce vrem să vedemwinking + nu trebuie să asculți toți măgarii )

| Urpaniel a răspuns:

Aţi înţeles toţi greşit, problema ei nu e că şi-au dat cu opinia, e că au spus că prietena e mai bună, lol, tipic.

| AnnaBebitza a răspuns (pentru Urpaniel):

Unu a zis..ca dupa aia alalalt a zis ca eu sunt buna

| CrazzzyA a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca astfel de baieti care se dau cu parerea destul de deplasat, sunt doar prost crescuti si nu prea stiu sa vorbeasca cu o fata.
Nu vad pentru ce te face acest lucru sa te simta prost. Persoane de acest gen nu merita bagate in seama chiar deloc. De fapt nici acest gen de persoane si nici oricine altcineva nu ar trebui sa te influenteze si afecteze prea mult prin niste comentarii deplasate.

| AnnaBebitza a răspuns (pentru CrazzzyA):

Da nush..ca ma gandesc ca poate nu arat bine..mereu imi fac griji de genul asta, desi in ultima vreme mi s au facut atatea complimente...

| CrazzzyA a răspuns (pentru AnnaBebitza):

Pai de ce te gandesti ca nu arati bine? Banuiesc ca ai si tu o oglinda sa te vezi. Ai putea sa stai sa te analizezi si sa vezi si tu ce iti place la tine si sa iti pui in valoare calitatile si sa incepi sa-ti accepti defectele sau sa incerci sa le transformi in calitati daca e posibil. Ar trebui sa incepi sa ignori comentariile anumitor oameni si sa te bucuri de realele complimente pe care le primesti.

| AnnaBebitza a răspuns (pentru CrazzzyA):

Sunt complexata ca inainte nu aratam bine..si acum arat.dar tot nu am incredere in mine...adica desi primesc complimente stau asa cu senzatia aia ca o sa ma uratesc...crek e ca la anorexice..se vad grase desi ele is piele si os

| CrazzzyA a răspuns (pentru AnnaBebitza):

Pai vezi? Si tu zici ca arati bine. La partea cu increderea ar trebui sa mai lucrezi putin si apoi va fi totul perfect. Ai putea sa incepi in fiecare dimineata cand te trezesti sa te uiti in oglinda si sa spui: "Sunt frumoasa!", poate la un moment dat chiar o sa crezi asta, pentru ca acum nu stiu cat de mult crezi.

| AnnaBebitza a răspuns (pentru CrazzzyA):

Pff da..cam greu, si mai ales ca am auzit asta azihee hee adica nici inainte nu eram sigura pe mine desi primeam complimente.da ti seama acum.da nah..ai si u dreptate..si oricum, nu poti sa te placa toti..fiecare cu parerea lui

| Almost4Ever a răspuns:

Niste "golani ", vroiau sa nu va mai incredeti in voi
Noroc!